Jak dbać o patelnię teflonową?

Jak dbać o patelnię teflonową?

Porządna patelnia teflonowa może okazać się dla nas sporym wydatkiem, jeśli jednak odpowiednio o nią zadbamy, przez długi czas nie będziemy musieli myśleć o jej wymianie. O czym należy szczególnie pamiętać? W tym artykule: Jak dbać o patelnię teflonową? Jak dbać o patelnię teflonową? Każdą nową patelnię teflonową należy umyć, wysuszyć i natrzeć jej wewnętrzną

Porządna patelnia teflonowa może okazać się dla nas sporym wydatkiem, jeśli jednak odpowiednio o nią zadbamy, przez długi czas nie będziemy musieli myśleć o jej wymianie. O czym należy szczególnie pamiętać?

Jak dbać o patelnię teflonową?

  • Każdą nową patelnię teflonową należy umyć, wysuszyć i natrzeć jej wewnętrzną część niedużą ilością oleju.
  • Nie myj patelni zaraz po użyciu. Po zdjęciu jej z kuchenki odstaw ją na chwilę do wystygnięcia – mycie gorącej patelni może ją odkształcić. Najważniejsze: nigdy nie wkładaj ciepłej patelni do zimnej wody.
  • W czasie przygotowywania jedzenia na patelni nie korzystaj z metalowych lub ostrych sztućców i innych przyrządów do gotowania, które mogą porysować teflon. Wybieraj sztućce drewniane, plastikowe lub silikonowe.
  • Nie myj patelni ostrymi myjkami i zmywakami. Najlepsza do czyszczenia patelni teflonowych jest miękka strona gąbki. Patelni teflonowych nie szorujemy i nie skrobiemy – w przypadku większych zabrudzeń należy zalać na chwilę patelnię ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, po czym zmyć ją gąbką.
  • Do mycia patelni używaj ciepłej wody i delikatnych płynów do mycia. Unikaj silnych detergentów.
  • Staraj się myć patelnię ręcznie i unikaj mycia w zmywarce.
  • Po każdym myciu osusz dokładnie patelnię delikatną ścierką.
  • Raz na jakiś czas przetrzyj wewnętrzną część patelni ręcznikiem papierowym nasączonym olejem spożywczym.
  • Zwróć uwagę na to, gdzie przechowujesz patelnię, kiedy jej nie używasz. Pamiętaj, by nie stawiać w niej garnków lub naczyń, które mogłyby ją porysować.
Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Ciśnieniowy Ekspres: kawa w najlepszym wydaniu
Wolnowar: czy warto go kupić?
Przyprawniki: elegancki i praktyczny dodatek
Parzenie Kawy: jaki sprzęt będzie najlepszy?
Młynek Do Kawy: jaki wybrać?
Kamień W Czajniku: jak się go pozbyć?