Jak chronić włosy przed słońcem?

Jak chronić włosy przed słońcem?

Wszyscy wiemy, przed kontaktem z promieniami słonecznymi należy chronić skórę, a jak jest z włosami? Podobnie. Jeśli nie chcesz żeby letni wypoczynek wpłynął niekorzystnie na kondycję Twoich włosów, poniżej dowiesz się jak o nie zadbać.

Noś okrycia głowy

To pierwsza i chyba najważniejsza zasada ochrony włosów przed szkodliwym działaniem promieni UV. Najlepszym nakryciem głowy będzie słomkowy lub bawełniany kapelusz, koniecznie w jasnym kolorze. Dlaczego? Jasne barwy są dla włosów niczym ekran ochronny – świetnie odbijają światło słoneczne.

Nie pozwalaj włosom schnąć na słońcu

Jest to największa krzywda, jaką w okresie letnim możesz wyrządzić swoim włosom. Woda spłukuje z włosów ochronną powłokę hydrolipidową, przez co promienie słoneczne mocniej oddziałują na włosy, bardziej je niszcząc i wysuszając.

Jeśli używasz suszarki, pamiętaj, aby zawsze ustawiać ją na chłodny strumień powietrza, szczególnie latem. Gdy na zewnątrz jest słonecznie, a kondycja włosów jest zagrożona nadmierną ekspozycją na promienie ultrafioletowe, starajmy się nie przesuszać ich jeszcze w domu. Jeśli suszysz włosy na powietrzu – zawsze rób to w cieniu.

Używaj preparatów przeciwsłonecznych

W drogeriach dostępne są całe serie kosmetyczne pomagające zachować zdrowie włosów w okresie letnim. Szczególną uwagę zwróć na delikatne, nawilżające szampony do codziennego stosowania, nawilżające odżywki oraz mgiełki pielęgnacyjne, które będą działały na włosach niczym tarcza ochronna. Pamiętaj jednak o tym, aby przy wyborze kosmetyku czytać etykiety i wybierać tylko te o „dobrym” składzie. Co to znaczy? Najlepsze dla włosów kosmetyki mają w składzie oleje i są pozbawione alkoholu. Niekiedy można sięgać też po preparaty z silikonem – sprawdzą się jako ochrona końcówek.

Pamiętaj o domowym nawilżaniu

Jeśli chcesz pomóc swoim włosom w przetrwaniu lata, możesz rozważyć ich samodzielne głębokie nawilżenie. Jak nawilżyć włosy w domu? Najpopularniejszym sposobem jest nakładanie na włosy nawilżających maseczek domowej roboty. (np. z dwóch żółtek, oleju rycynowego i miodu). Dobrym pomysłem jest także zastosowanie w domu ampułek nawilżających, które dostępne są w drogeriach i aptekach.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE