Jak bezpiecznie kupić materac przez internet?

Jak bezpiecznie kupić materac przez internet?

Gdy wykluczymy chorobę, hałasy z zewnątrz i złe warunki w sypialni (zbyt zimno lub ciepło, za jasno), jako czynniki wpływające negatywnie na zasypianie, to pozostanie nam tylko materac – winowajca niewygodnych nocy. Wtedy obowiązkowo trzeba zakupić nowy i tym samym zmienić komfort spania, a jakość naszego życia znacznie się poprawi.

W tym artykule:

Gdzie kupowac?

Sklep internetowy z materacami do spania to jeden z wielu, oferujących meble do naszego domu. W tym przypadku chodzi o materac, który stanowi jedną całość z łóżkiem w domowej sypialni. Materac jest czasem niedoceniany. Śpimy przez wiele lat na starym materacu, niewygodnym, z wbijającymi się sprężynami w plecy. Bardziej skupiamy się na wyglądzie łóżka, zapominając o najbardziej istotnej jego części: materacu. To od podłoża, na którym leżymy co noc, zależy nasze wyspanie, zdrowy sen, relaks wszystkich mięsni i kręgosłupa. Dobrze przespana noc to energia na cały dzień. Wiedzą o tym dobrze wszyscy ci, którzy mają z tym problemy. Noce bez dostatecznej ilości snu skutkują uczuciem zmęczenia, rozdrażnieniem w ciągu dnia, przygnębieniem, a nawet depresją.

Gdzie dokonać zakupu nowego materaca? Polecamy sklepy internetowe mające w swym asortymencie wiele różnych rodzajów materacy, jak: materace piankowe, materace lateksowe czy termoelastyczne. Po czym poznać czy taki sklep jest godny zaufania?

  • Po pierwsze – sprawdźmy, czy sprzedawca posiada także sklep stacjonarny. To ważny wyznacznik, który informuje nas, że w razie jakichkolwiek problemów możemy udać się do tego sklepu i będzie z kim porozmawiać i rozwiązać problem.
  • Po drugie – zdjęcia. Powinny być dość duże i wyraźne. Sklep z małymi zdjęciami omijamy z daleka. Sprzedawcy widocznie nie zależy na klientach, skoro wymaga od nich lupy do oglądania.
  • Po trzecie – opis. Opis jest bardzo ważny. To z niego dowiemy się, z czego został wykonany materac, dla kogo jest przeznaczony, czy będzie pasował do nas. W opisie powinny znaleźć się informacje takie jak: rozmiar materaca, cechy charakterystyczne, rodzaj materaca, szczegółowy opis wkładu, twardość, cena.
  • Po czwarte – dostawa. Sklep internetowy z materacami na swojej stronie musi zawierać szczegółowe informacje na temat dostawy i zwrotów. Te informacje w dobrym sklepie są wyszczególnione i łatwe do znalezienia. Przy droższych materacach często dostawa jest gratisowa.
  • Po piąte – nawigacja i czytelność. Wchodząc na stronę sklepu internetowego nie możemy mieć uczucia przytłoczenia zbyt dużą ilością informacji i zdjęć na raz. Słaba nawigacja odstrasza. Wszystko powinno być intuicyjne do znalezienia: kategorie, cennik czy inne opcje wyboru. Także opisy produktów, gdy są czytelne, napisane zrozumiałym językiem i o odpowiedniej długości, są wyznacznikiem dobrze zrobionego sklepu. Tam, gdzie opis jest za długi, zdania się powtarzają lub tekst nie zawiera konkretnych informacji, możemy wnioskować, że sprzedawca nie jest do końca zainteresowany własnym sklepem.
  • Po szóste – kontakt. Podstawowe informacje to: numery telefonów, pełny adres stacjonarny i mailowy oraz godziny otwarcia. Zwracajmy szczególnie uwagę na adres, bo czasem zdarza się, że numerów jest dużo, a firma podaje tylko skrzynkę pocztową. To może być znak, że nie do końca jest to uczciwy sprzedawca.

Podsumowanie

Dodatkową zaletą faktu, że sklep internetowy jest filią sklepu stacjonarnego, jest to, że możemy udać się do tego sklepu i namacalnie sprawdzić jakość i wygląd wybranego modelu. Tu mamy możliwość położyć się na chwilę i poczuć, jak materac współgra z naszym ciężarem.

Decydując się na zakup tylko przez Internet warto zadzwonić do konsultanta sklepu. Dopytać o interesujący nas model. W profesjonalnym sklepie zatrudniani są pracownicy, którzy na bieżąco przechodzą szkolenia i ich wiedza z zakresu oferowanych produktów i ich zalet jest zawsze aktualna.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE