Grzywka a kształt twarzy – jakie cięcia się sprawdzają?

Grzywka a kształt twarzy – jakie cięcia się sprawdzają?

Miłość do grzywek bywa sezonowa lub całoroczna. Wiele kobiet regularnie przycina grzywkę i nie wyobraża sobie całkowicie odsłonić czoła. Inne fundują sobie grzywkę wyłącznie na wiosnę lub wyłącznie na zimę. Ot, taki rytuał. Grzywki mają w sobie coś kuszącego, a jednocześnie bezpiecznego. Dają możliwość zmiany, lecz w razie gdyby się nie udało, nie będą przecież odrastać wieki. Dopóki jednak podejmujemy decyzję o grzywce, chcemy żeby wyszła nam na dobre i zastanawiamy się, które cięcie będzie idealne. Większość zależy od kształtu naszej twarzy. Jeśli poprawnie go określimy, dowiemy się, jaka grzywka do nas pasuje.

Twarz okrągła

Grzywka sprzyja każdej posiadaczce okrąglej buzi. To dlatego, że odwraca uwagę od kolistego kształtu i nieco go zakłamuje. Przy tego typu rysach może być gęsta, ale ważne, by opadała na czoło naturalnie i lekko oraz dała się przenieść na bok.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa to twarz szeroka, z mocno zaznaczonymi kośćmi żuchwy. Jest bardzo geometryczna, dlatego powinna ją okalać finezyjna i łagodna fryzura. Grzywka sprawdzi się tu pod warunkiem, że będzie dość dobrze odsłaniać czoło. Powinna być nieco dłuższa i ułożona na boku. Możemy potraktować ją lokówką lub zawinąć na wałek.

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca charakterystycznie zwęża się ku dołowi. Podbródek jest trójkątny i spiczasty. Niekiedy włosy na czole układają się w sercowaty obrys, co stwarza dość uroczy efekt. Niekoniecznie jednak musimy go lubić. Rozwiązaniem jest oczywiście grzywka. Czoła nie trzeba jednak pod nią kamuflować, a zatem proste i gęste grzywki lepiej zastąpić nierównymi pasmami, nieco dłuższymi, tak aby dało się je odsunąć na bok.

Twarz owalna

Posiadaczki owalnych rysów twarzy mogą podążać do fryzjera bez ryzyka, że wyjdą z nieodpowiednią grzywką. W ich przypadku nie ma bowiem mowy o czymś w rodzaju nieodpowiedniej grzywki. Do owalnej twarzy pasuje każde cięcie – nierówne i od linijki, dłuższe i krótsze, na bok i proste. Nie ma znaczenie, co wybierzemy – w każdej wersji będziemy wyglądać dobrze. Także bez grzywki.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE