Grzybica paznokci u rąk – zobacz, jak wyleczyć ją laserem!

Grzybica paznokci u rąk – zobacz, jak wyleczyć ją laserem!

Sprawdźmy, jakie są metody leczenia zakażenia grzybiczego paznokci, a także które z nich są najskuteczniejsze.

Grzybica paznokci u rąk – jakie są przyczyny?

Pacjenci zdecydowanie częściej mają do czynienia z grzybicą paznokci u stóp. Jednak, kiedy zakażenie obejmuje paznokcie u rąk, problem zdaje się być jeszcze większy. Nasze dłonie są nieustannie eksponowane, co w przypadku ich nieestetycznego wyglądu spowodowanego grzybicą zaczyna być bardzo krępujące. Zakażenie grzybicze jest wywołane przez dermatofity, niekiedy też grzyby Candida. Chorobą możemy zakazić się podczas korzystania z miejsc publicznych, np. basenów i pryszniców. Wpływ ma także brak higieny lub zakładanie rękawiczek na mokre dłonie.

Objawy grzybicy paznokci:

  • łamliwość paznokci,
  • rozdwajanie się,
  • zmiana zabarwienia na żółte, brązowe lub białe,
  • odwarstwianie się paznokcia,
  • obrzęk i zaczerwienienie paznokcia,
  • wydzielina ropna,
  • ból, kłucie wokół paznokcia.

Metody leczenia grzybicy paznokci

Już pierwsze niepokojące objawy powinny skłonić nas do wybrania się na wizytę do lekarza dermatologa. Pamiętajmy, że im szybciej podejmiemy właściwe leczenie, tym lepiej. Specjalista może zalecić stosowanie miejscowych preparatów przeciwgrzybiczych (maści, lakiery do paznokci, zasypki) lub przepisać leki doustne przeciwgrzybicze. W celu oczyszczenia zainfekowanej płytki paznokcia warto udać się również na wizytę do podologa. Ostatnio coraz popularniejszą i zarazem najskuteczniejszą metodą leczenia grzybicy paznokci jest zastosowanie lasera.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci – Lunula

Laserowe leczenie grzybicy paznokci w Klinice Miracki w Warszawie jest przeprowadzane za pomocą lasera Lunula. Terapia jest całkowicie nieinwazyjna i, co ważne, najskuteczniej radzi sobie z likwidacją grzybów znajdujących się pod płytką paznokcia. Zabieg jest bezbolesny (tzw. zimny laser), polega jedynie na naświetlaniu paznokci falą lasera. Lunula emituje jej różne długości: 405 nm – fala zabija grzyby umiejscowione pod płytką paznokcia oraz 635 nm – fala pobudzająca proces wzrostu zdrowej płytki. Pełna terapia to najczęściej cykl czterech zabiegów, przeprowadzane w jednotygodniowych odstępach.

Po wyleczeniu grzybicy najistotniejszym elementem profilaktyki  jest właściwa higiena paznokci. Można także zapobiegawczo stosować miejscowe preparaty przeciwgrzybicze, np. specjalny lakier do paznokci. Należy pamiętać również, aby zawsze po umyciu dłoni dokładnie je osuszyć. Nie wolno także korzystać z akcesoriów do manicure po innych osobach. Poza tym paznokcie najlepiej ścinać na krótko.

Terapia z zastosowaniem lasera Lunula pozwoli na szybkie, skuteczne i zupełnie bezbolesne wyleczenie grzybicy paznokci. To najbardziej przyjazna metoda dla Pacjenta, bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Warto dodać, że podczas terapii Lunula nie należy stosować innych metod leczenia zakażeń grzybiczych paznokcia.

Potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź stronę: http://encyklopedia.klinikamiracki.pl/grzybica-paznokci/
 
 ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE