Forskolin – zdrowa pomoc w odchudzaniu?

Forskolin – zdrowa pomoc w odchudzaniu?

Od niedawna na polskim rynku znaleźć można suplement diety o nazwie handlowej Forskolin, którego skład opiera się na ekstrakcie (100%) z pokrzywy indyjskiej. Swoją nazwę specyfik zawdzięcza forskolinie, czyli substancji, która znajduje się w roślinie i która wykazuje silne oddziaływanie na ludzki organizm. Dlaczego nikt wcześniej nie zainteresował się działaniem pokrzywy indyjskiej? Być może dlatego, że pokrzywa ta jest dość ciężko dostępną rośliną, która występuje jedynie na niektórych obszarach Azji Południowo-Wschodniej. W czym może pomóc nam działanie pokrzywy indyjskiej i czy rzeczywiście warto ją wypróbować?

toc

Trochę inna pokrzywa

Wszyscy znamy cenne, zdrowotne właściwości występującej na naszych terenach pokrzywy. Roślina ta od wieków stosowana jest jako naturalne lekarstwo na stany zapalne, preparat moczopędny czy specyfik poprawiający kondycję skóry, włosów i paznokci. Pokrzywa indyjska również wykazuje działanie zdrowotne. Jej właściwości od wieków wykorzystywane są w naturalnej medycynie indyjskiej – ajurwedzie. Co zatem potrafi ta „niecodzienna” dla nas pokrzywa?

Według wiekowej tradycji, a także zgodnie z wynikami najnowszych badań naukowych, ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej pomaga leczyć nadciśnienie tętnicze oraz niektóre nieprawidłowości w pracy serca. Pomaga także pozbyć się wyprysków skórnych, stanów zapalnych pęcherza moczowego czy bezsenności. Forskolina ma także ułatwiać odchudzanie, przyśpieszając spalanie zalegającego tłuszczu.

Hit na odchudzanie?

Wspomniane właściwości pokrzywy indyjskiej postanowili wykorzystać producenci suplementów odchudzających, którzy stuprocentowy ekstrakt z rośliny zamknęli w formie poręcznych pigułek znanych pod nazwą Forskolin. Czy suplement ten jest skuteczny? Rzesze zadowolonych klientów twierdzą, że tak, nadmieniają jednak, iż, aby rzeczywiście zanotować istotny spadek wagi, należy przyjmować duże dawki suplementu, co z kolei okazuje się nie tak tanim rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać. Jednak, jak przekonują producenci, jeśli klient nie będzie zadowolony z efektów – może bez problemu zwrócić produkt, otrzymując jednocześnie zwrot wydanych na niego pieniędzy.

R E K L A M A

Kliknij, aby zamówić suplement Forskolin
Najlepsze źródło pokrzywy indyjskiej!

Czy warto spróbować?

Ze względu na unikatowy skład suplementu Forskolin, mogą po niego sięgnąć osoby, które chciałaby przyśpieszyć proces tracenia na wadze i zwyczajnie, poczuć się lepiej we własnym ciele. Pamiętajmy jednak, że stosowanie każdego suplementu wspomagającego spalanie tłuszczu to ingerencja w organizm, dlatego, przed skorzystaniem z ekstraktu z pokrzywy indyjskiej, powinniśmy zaczerpnąć porady lekarza. Nie wolno nam także zapomnieć, iż przyjmowanie suplementu zawierającego nawet najlepsze składniki nie może nam zastąpić zdrowego odżywiania oraz systematycznej dawki ruchu, które przełożą się nie tylko na nasz wygląd, ale także na ogólny stan organizmu i nasze samopoczucie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE