Firany szyte na wymiar

Firany szyte na wymiar

Odpowiednio dobrane firany zamienią każdy salon, kuchnię czy sypialnię w ciepłe i przytulne pomieszczenie – nie tylko ograniczą ich nasłonecznienie i ładnie rozproszą światło, ale także zapobiegną ciekawskim spojrzeniom sąsiadów i przechodniów. Firanki trzeba jednak odpowiednio dobrać, aby jak najlepiej pełniły swoją funkcję i wyglądały możliwie najbardziej efektownie.

Podstawowe zasady

Firany szyte na miarę kupuje się bardzo prosto – trzeba jedynie pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najpierw należy dokładnie zmierzyć długość karnisza, a następnie zwykle podwoić otrzymaną długość uwzględniając niezbędne marszczenie. Następnie zastanów się nad długością firany – czy powinna ona sięgać do podłogi czy może lepiej do parapetu? Zmierz swoje okno i określ wymiar, jaki firanka szyta na zamówienie ma mieć w pionie. Pamiętaj, że lepiej jest kupić nieco dłuższy materiał i ewentualnie go skrócić, niż od razu nabyć zbyt krótki.

Warto pamiętać

Koszt zakupu firany z metrażu nie jest jedynym kosztem firan szytych na zamówienie. Do tej ceny musisz także doliczyć obróbkę materiału, czyli obszycie, dodanie marszczeń za pomocą taśm oraz wykonanie innych niezbędnych zabiegów. Taśma marszcząca, którą zakupisz, powinna być nieco dłuższa od zmierzonej wcześniej szerokości firany – jeśli kupisz zbyt krótką, podczas szycia może się okazać, że materiału zabrakło. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, zawsze łatwiej jest skrócić, niż wydłużyć, stąd też miej to na uwadze podczas zakupów.

Jeżeli nadal nie jesteś pewna, jak odpowiednio wymierzyć firanki szyte na wymiar, skorzystaj z porad krawcowych z profesjonalnego sklepu internetowego, które z pewnością udzielą ci odpowiedniej porady dotyczącej zarówno doboru materiału, jak i kwestii montażu oraz estetyki wybranej firanki.

Firany szyte na zamówienie to najlepszy sposób na to, by spersonalizować swój wystrój okna firankami i zapewnić sobie ich możliwie największą funkcjonalność.

Firany i zasłony szyte na wymiar znajdziesz w sklepie https://firaneo.pl/firany-na-wymiar.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE