Firany dla dzieci

Firany dla dzieci

Kolor ścian, mebli – to wszystko ma duże znaczenie dla wyglądu pokoju dziecięcego, ale nie możemy zapomnieć również o odpowiedniej aranżacji okiennej. Okno na świat, przez które dziecko codziennie będzie spoglądało, powinno również być udekorowane pasującą do wystroju firanką dla dzieci.

Na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele rodzajów firanek dla dzieci. Obecnie dostępne są firany żakardowe, firany woalowe, jak i firany panelowe ze specjalnie przygotowanymi wzorami z myślą o najmłodszych. Wybór firanki dziecięcej wbrew pozorom nie jest tak łatwy, jakby mogło się nam wydawać.

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, jest odpowiedni rozmiar firanki dziecięcej. Spróbujmy zawiesić źle dobraną firankę do okna, a od razu zauważymy jak negatywny wpływ ma ona na wystrój całego wnętrza pokoju dziecięcego. Najlepiej gdy firanka dla dzieci sięga do parapetu lub kończy się tuż za nim. Natomiast jeśli chodzi o firany dziecięce długie, to pomiar kończymy jakieś 2 cm od podłogi lub dywanu, aby w przyszłości firanka łatwo się nie brudziła.

Kolejnym elementem jest szerokość firanki dziecięcej. Większość firan dla dzieci najładniej prezentuje się ze zmarszczeniem. Najlepiej gdyby była to 2-krotna szerokość firanki przed zmarszczeniem. Możemy liczyć wtedy na piękne i wyraziste fale oraz niezwykłą prezencję. Jeżeli firanka dla dzieci ma bogate wzornictwo, wówczas należy zastosować dużo mniejsze marszczenie, tak, aby po powieszeniu wzór ulubionych bohaterów był dla pociech lepiej widoczny.

Jeśli skusimy się na firankę metrażową, możemy liczyć na pomoc krawcowej w obszyciu boków, skróceniu czy wszyciu taśmy marszczącej. W sklepie internetowym firany24.net znajduje się również bogata oferta firan dla dzieci gotowych do zawieszenia. Firany z lambrekinami, zasłonami i podwieszkami w komplecie, mogą również pięknie ozdobić okno w pokoju dziecięcym.

Dziecięce czyli…kolorowe!

Aby nasza pociecha dobrze czuła się w swoich czterech kątach, postarajmy się wybrać dla niej firankę, która ją ucieszy i wprawi w dobry nastrój. Z myślą o tym zostały stworzone firanki malowane, czyli firanki z wzorami ręcznie malowanymi dla dzieci. Zachwycająca gama barw oraz intrygujące i wesołe wzory na firankach sprawią wielką radość twojemu dziecku. Motywami takich firan w znacznej części są bohaterzy ulubionych bajek, jak również zwierzęta, kwiaty, wzory matematyczne, bryły geometryczne i wiele innych ciekawych, pouczających wzorów.

Szeroką ofertę nowoczesnych, modnych i tanich polskich firanek dla dzieci znajdziesz w sklepie internetowym http://firaneo.net/firany-dla-dzieci

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE