Fasony, wzory i kolory… czyli „bluzkowy” zawrót głowy

Fasony, wzory i kolory… czyli „bluzkowy” zawrót głowy

Nie zawsze jednak wiemy, co będzie najbardziej odpowiednie dla nas. Oferty producentów niestety nie ułatwiają tego zadania. Co chwilę pojawiają się nowe modele spodni, sukienek czy bluzek, ale nie we wszystkich fasonach będziemy dobrze wyglądać. Jak wybrać bluzkę, która będzie najbardziej odpowiednia dla naszej figury?

Właściwa diagnoza

Jeżeli jesteś właścicielką nienagannej figury, to właściwie w każdym fasonie będziesz wyglądać zjawiskowo. Jeśli jednak tak nie jest, to pierwszym krokiem jest prawidłowa ocena sylwetki i zdefiniowanie tego, co ewentualnie chcemy w niej ukryć. Tu warto skorzystać z pomocy osób, do których mamy zaufanie – przyda się życzliwa opinia mamy, córki czy przyjaciółki.

Sylwetki kobiet rzadko są idealne. Jednak nie jest to problemem, ponieważ odpowiedni dobór garderoby skoryguje ewentualne niedoskonałości. Tak więc szukajmy odpowiedniego rozwiązania.

Odpowiednie modele

W idealnej, kobiecej sylwetce biodra i ramiona mają podobną szerokość. Talia jest wyraźnie zarysowana, a obwód bioder powinien być porównywalny z obwodem biustu. Jednak często zdarza się, że biodra zdecydowanie dominują i trzeba je w sprytny sposób nieco ukryć. W tym przypadku idealnie sprawdzają się luźne bluzki z miękkich, dobrze układających się tkanin, sięgające za linię bioder. Jeszcze lepiej, jeśli po bokach będą miały proste pęknięcia.

Podobne fasony będą bardzo pomocne, jeśli musimy zatuszować za bardzo wystający brzuszek. Luźne, swobodne i stosunkowo długie bluzki, najlepiej w ciemniejszych kolorach, sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Jeśli nie przepadasz za ciemnymi kolorami, możesz rozjaśnić całość ciekawymi dodatkami w pastelowych lub żywych kolorach.

Panie pozbawione talii, czyli te, których figura przypomina czasami męską sylwetkę, również nie powinny się martwić. Dla nich najbardziej odpowiednie są niezbyt długie bluzki, takie sięgające właśnie do pasa. Jeśli są szersze w obwodzie niż talia, to idealnie ukrywają ten mankament figury. Bardzo skutecznie też rozwiążą problem koszulowe bluzki, noszone z ozdobnymi, szerokimi paskami w talii. Sprawdzą się też modele wiązane w pasie.

Jeśli problemem są szerokie ramiona i masywne ręce, to każda bluzka z aplikacjami czy z kieszeniami na biuście skutecznie odwróci od nich uwagę. Na koniec jedna rada dla pań nieco „obszerniejszych”. Wybierajcie luźne bluzki, z tak zwanych lejących się tkanin. One skutecznie ukryją wszystkie zbędne wałeczki i kilogramy. Niestety obcisłe stroje wywołują odwrotny efekt.

Odpowiedni fason ukryje to, o czym chcemy zapomnieć, a my poczujemy się wówczas znacznie piękniejsze.

M A T E R I A Ł Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE