Elektroniczni strażnicy bezpieczeństwa Twojego dziecka

Elektroniczni strażnicy bezpieczeństwa Twojego dziecka

Bezpieczeństwo dziecka jest dla rodziców tym, co najważniejsze, bo przecież dziecko to największy skarb, jaki możemy otrzymać. Noworodka ciężko zostawić nawet na chwilę, jednak obecnie istnieją rozwiązania, które pozwalają kontrolować bezpieczeństwo maleństw na odległość – np. kiedy mama znajduje się w drugim pokoju lub kuchni, albo kiedy maluch słodko drzemie sobie w przydomowym ogrodzie, a my musimy zrobić coś w domu. Takimi rozwiązaniami są między innymi monitory oddechu i elektroniczne nianie. Czym są te urządzenia i na co zwrócić uwagę wybierając jedno z nich? Oto kilka praktycznych informacji.

Elektroniczne nianie

Najogólniej rzecz ujmując, elektroniczne nianie to urządzenia, które umożliwiają utrzymanie kontaktu słuchowego z małym dzieckiem, które znajduje się w innym pokoju i jest poza zasięgiem wzroku rodzica. Najczęściej wykorzystywane są w nim fale radiowe. Składa się ono z dwóch części – jednej, która zostaje przy dziecku, i drugiej, która jest odbiornikiem i rodzic zabiera ją ze sobą. Najnowsze modele posiadają spore wyświetlacze ledowe, które pozwalają na swobodną obsługę urządzenia. Niektóre, tak jak elektroniczna niania Duux dostępna w sklepie www.babymama.pl,mają wbudowane melodyjki – kołysanki, które ułatwiają ukojenie dziecka. Kiedy wybieramy elektroniczną nianię, warto zwrócić uwagę na to, aby miała ona jak największy zasięg, tak, aby można było swobodnie poruszać się z odbiornikiem nawet po większym mieszkaniu czy domu, oraz by posiadała nocne podświetlenie. Inne funkcje, takie jak wskaźnik poziomu baterii czy porty USB, są opcjonalne.

Monitory oddechu

Monitory oddechu to urządzenia, które kontrolują sen dziecka – już po 20 sekundach od momentu, gdy oddech maleństwa zatrzyma się, urządzenie włącza alarm. Dzięki nim można uniknąć tak zwanego Zespołu Śmierci Łóżeczkowej (chociaż do dzisiaj, pomimo wielu badań nad tym zjawiskiem, dokładnie nie wiadomo co jest jego powodem). Monitor alarmuje o bezdechu, niezależnie od jego przyczyny, bo przecież śpiące dziecko może przestać oddychać lub też zakrztusić się ulanym pokarmem albo też przez sen wsunąć się pod kołderkę lub poduszkę. Przeważnie monitory mają formę czujników wkładanych pod materacyk w łóżeczku dziecka, które podłączone są do jednostki sygnalizującej o bezdechu. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na takie, które będzie działać niezależnie od tego, w jakiej pozycji dziecko leży i czy przesunęło się w czasie spania. Pamiętać trzeba, że jeśli ma się dwójkę lub więcej małych dzieci, to dla każdego z nich należy zakupić osobne urządzenia. Polecane są one szczególnie dla wcześniaków z masą urodzeniową poniżej 1500 gram oraz dla dzieci, które otrzymały poniżej 6 pkt w skali Apgar i mają zaburzenia oddychania.

Elektroniczna niania Duux – cena 599 pln www.babymama.pl

elektroniczna-niania

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE