Elegancki makijaż do pracy – jakie kolory wybrać?

Elegancki makijaż do pracy – jakie kolory wybrać?

Makijaż do pracy to bardzo ważna kwestia – stare powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest bardzo uzasadnione i często się sprawdza. Wiadomo, że osoby zadbane wzbudzają większy szacunek i zaufanie, dlatego warto zatroszczyć się o swój wizerunek. Będzie to stanowić najlepsze podłoże do budowania sukcesów prywatnych i zawodowych.

Makijaż do pracy – jaki powinien być?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta – wszystko zależy od wykonywanej pracy! Jeśli wiąże się ona z występami artystycznymi przed publicznością, makijaż jest najczęściej wykonywany przez specjalistów i stanowi ważny element wizerunku scenicznego. Zdecydowana większość kobiet pracuje jednak w innych miejscach – to biura, urzędy, placówki związane z sektorem usług, a więc sklepy, salony, ośrodki zdrowia i inne miejsca, gdzie ma się do czynienia z drugim człowiekiem. Makijaż do pracy powinien być uzależniony od charakteru danego miejsca: w niektórych branżach bezwzględnie wymagana jest elegancja. Elegancki styl zabrania zaś używania ostrych, wyrazistych kolorów zarówno w ubiorze, jak i makijażu. Pracując w urzędzie lub instytucji publicznej, należy powstrzymać się od tego typu elementów – jest to po prostu nie na miejscu. Co innego, jeśli praca jest związana z branżą rozrywkową lub modową – pracownicy butików, sklepów odzieżowych, salonów fryzjerskich lub kosmetycznych mogą pozwolić sobie na większą swobodę w zakresie makijażu. Może to stanowić swego rodzaju prezentację usług, ale też służyć wyrażaniu emocji.

Makijaż do pracy – jakimi kosmetykami go wykonać?

Makijaż do pracy powinno się wykonywać kosmetykami o dużej trwałości. Ponieważ zwykle w ciągu dnia pracuje się około 8 godzin, warto zadbać o jak najlepszy wygląd. Jak to zrobić? Na początku należy zaprzyjaźnić się ze swoją skórą i określić typ cery. Następnie konieczny jest dobór kosmetyków, dzięki któremu nie będzie konieczności dokładania pudru matującego w ciągu dnia. Przez to zmniejsza się ryzyko zapchania porów. Pracując w miejscu, w którym od pracowników wymaga się eleganckiego wyglądu, warto zaopatrzyć się w palety cieni składające się z odcieni beżów i brązów. Doskonałej jakości produkty tego typu znaleźć można w ofercie Maybelline. To np. Maybelline The Burgundy Bar czy The Nudes. Obie palety zawierają po kilka odcieni brązów i beżów oraz złota. To neutralne kolory, które doskonale dopasują się do każdej karnacji i typu urody. Dodatkowo delikatnie rozjaśnią spojrzenie, co nada mu nieco świeżości i pomoże pozbyć się oznak zmęczenia. Makijaż do pracy nie powinien też być pozbawiony rozświetlaczy – to dzięki nim skóra twarzy zyskuje efekt trójwymiarowości i naturalności. Rozświetlacze obecne są w ofercie praktycznie każdej marki produkującej kosmetyki.
 

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE