Elegancka bluza – hit czy kit?

Elegancka bluza – hit czy kit?

Bluza to na wskroś sportowy ciuch. Ale jeśli można połączyć spodnie dresowe i szpilki, to bluza jeszcze lepiej odnajdzie się wśród ołówkowych spódnic i żakietów. Nie polecamy co prawda zakładać do tych ubrań typowych bluz z kapturem i nadrukiem, lecz pójść w stronę oryginalnych modyfikacji.

Bluza w biurze i przy winie

Naszła nas ochota na ubranie bluzy do biura lub eleganckiej restauracji? Wystarczy wybrać bluzę rozpinaną, która zamiast klasycznego suwaka ma guziki, a już poczujemy się jak w bardzo wygodnym swetrze. Poza tym, jeśli często wybieramy bardziej elegancki look, ale darzymy bluzy miłością niezmienną, warto kupować ich najprostsze kroje, pozbawione zamków i krzykliwych, podwórkowych aplikacji. Bluzy w tym stylu doskonale wpasowują się w casualowy charakter ubioru i nadają się nawet do noszenia w pracy.

Wiele prostych bluz szytych na podobieństwo swetrów posiada również aplikacje i nadruki, które nadają im delikatniejsze wykończenie. Są to chociażby modne od wielu już sezonów wzory kwiatowe, wyszywki czy kryształki. Bluzy miewają również przeszycia z koronki lub dodatki zamszu, co zdecydowanie przełamuje ich sportową naturę. Podobny efekt daje przecięcie warstw materiału lub sznurek ze ściągaczem w talii.

Bluza na wiele okazji

Wiemy, że klasyka w postaci bluzy z kapturem nie sprawdza się we wszystkich okolicznościach. Możemy jednak wybrać bluzę z cieńszego materiału, z dużym, lekkim kapturem, okalającym nasze ramiona i barki niczym szeroki szal. W tego typu bluzach zwykle nie ma też ściągaczy u dołu ani w rękawach, dzięki czemu jest możliwość dobrania do niej biżuterii. Wcale nie muszą to być plecione rzemyki, naprawdę dobrze będą wyglądały już bransoletki z zawieszkami. Do kompletu nie zaszkodzi założyć kolczyki w dowolnym stylu.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE