Ekokosmetyki do makijażu

Ekokosmetyki do makijażu

W sprawach urodowych już od jakiegoś czasu zawierzamy kosmetykom ekologicznym. Szukamy produktów bez parabenów, na bazie naturalnych ekstraktów, a często sami przygotowujemy kosmetyki z domowych zasobów – kremy, odżywki, maseczki, peelingi, itd. Problem pojawia się, gdy stajemy przed koniecznością zakupu pudru, szminki i cieni do powiek. Zależy nam, aby produkty te dobrze kryły, były trwałe oraz miały szeroką paletę kolorów. Wybieramy więc zwykłe, popularne produkty znanych marek, bo wydaje nam się, że ich ekoodpowiedniki nie będą spełniały powyższych wytycznych.

Niebezpieczne kolory

Rzeczywiście, ekokosmetyki do makijażu nie cechują się aż taką trwałością, jak zwykłe. W ciągu dnia trzeba kilka razy poprawiać makijaż, bo szybciej się ściera. Jednak długotrwały efekt w przypadku stosowania popularnych kolorowych kosmetyków zawdzięczamy przede wszystkim zawartych w nich szkodliwym konserwantom, które w rezultacie wysuszają skórę, doprowadzają do zatykania porów i są przyczyną powstawania wyprysków. Kosmetyki te zawierają nawet metale ciężkie, takie jak ołów, który często możemy znaleźć w szminkach. Eko-kosmetyki kolorowe są natomiast wolne od tych groźnych substancji. Trudniej oczywiście je dostać i są nieco droższe, ale w zamian za odrobinę większy wydatek i czas poświęcony na poszukiwania, otrzymamy rekompensatę naprawdę wartą zachodu. Przede wszystkim dostaniemy gwarancję, że nasza skóra jest bezpieczna, a ponadto o wiele bardziej wypielęgnowana.

Dlaczego eko?

Organiczna szminka, konturówka czy błyszczyk zawierają naturalne barwniki i oleje – migdałowy, jojoba, różany, itd. Wszelakie balsamy do ust wzbogacone są zwykle o oliwę z oliwek oraz lanolinę. Możesz więc zapomnieć o tym, że na Twoich ustach razem z kolorową powłoką zostanie ołów i konserwanty. Niechcianych substancji pozbędziesz się również zmieniając zwykły tusz do rzęs na tusz ekologiczny. Ten pierwszy zawiera woski syntetyczne, które mogą być szkodliwe dla oczu przy długim stosowaniu. W tuszu ekologicznym zastąpione są one woskami naturalnymi – pszczelimi lub roślinnymi, które odżywią i ochronią rzęsy. Tusze naturalne mają te same właściwości, co dobrze znane mascary – mogą pogrubiać, wydłużać, podkręcać i dodawać włoskom objętości. Lepsze są także cienie do powiek, kredki i pudry w wersji eko, które mają w sobie naturalne olejki oraz pigmenty. Wbrew pozorom nie są ubogie pod względem kolorystycznym. Pudry i podkłady można kupić w różnych odcieniach, w zależności od posiadanej karnacji, a cienie do powiek, oprócz klasycznych barw, reprezentują wachlarz przeróżnych kolorów otrzymanych z organicznych barwników.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE