Dzięki tej roślinie wyleczysz trądzik i depresję

Dzięki tej roślinie wyleczysz trądzik i depresję

Dziurawiec zwyczajny to roślina, która występuje w Europie, Afryce i Azji. W Polsce jest dość popularnym zielem stosowanym na różne schorzenia i problemy. Oprócz dziurawca zwyczajnego, można u nas spotkać się także z innymi gatunkami tego ziela, których działanie jest jednak podobne do działania dziurawca zwyczajnego, natomiast ich występowanie nie jest już tak pospolite.

Leczniczy skład dziurawca

Dziurawiec od wieków uznawany jest za roślinę leczniczą, a w dawnych czasach, ze względu na jego rozliczne właściwości, nazywano go nawet „rośliną magiczną”. Wszystko dzięki bogatemu składowi. Dziurawiec zawiera bowiem w sobie olejek eteryczny, związki żywiczne, flawonoidy, hiperycynę oraz glikozyd. W dziurawcu znajdziemy także garbniki oraz witaminy A i C.

Na co pomoże dziurawiec?

Ze względu na wspomniany powyżej skład, dziurawiec pomoże nam w walce z wieloma schorzeniami i dolegliwościami. Dziurawiec wykazuje bowiem działanie przeciwzapalne i ściągające, bakteriobójcze oraz przeciwmiażdżycowe. Przyspiesza także gojenie się ran oraz korzystnie wpływa na regulację pracy jelit. Dziurawiec pomaga także przy dolegliwościach układu oddechowego.

Jakby tego było mało, dziurawiec wykazuje także właściwości pomagające leczyć trądzik młodzieńczy. Jego stosowanie zewnętrzne jest szczególnie polecane dla osób z problemem łojotoku. Niestety, nie powinno się go stosować w przypadku cer z problemami naczyniowymi. Dziurawiec jest także zielem pomocnym w leczeniu problemów duszy. Spożywanie dziurawca uśmierza bowiem stany lękowe i migreny. Dziurawiec sprawdza się także przy trudnościach z zasypianiem, uspokajając organizm. Wpływa również korzystnie na przepływ w organizmie serotoniny, czyli hormonu szczęścia, dzięki czemu, jego spożywanie, pomaga w leczeniu stanów depresyjnych.

Uwaga!

Ze względu na wspomnianą już hiperycynę, czyli czerwony barwnik, jaki wchodzi w skład dziurawca, powinniśmy podczas jego stosowania być szczególnie uważni na nadmierną ekspozycję skóry na działanie promieni słonecznych. Hiperycyna może bowiem powodować silne poparzenia słoneczne oraz przebarwienia skórne.

Należy także brać pod uwagę, iż picie wywaru z ziela dziurawca lub przyjmowanie go w tabletkach osłabia również działanie leków hormonalnych.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE