Dziecko z alergią skórną

Dziecko z alergią skórną

Ciągłe drapanie swędzących miejsc jest niebezpieczne – może prowadzić do infekcji i uszkodzenia skóry, a substancja drażniąca będzie nadal się rozprzestrzeniać. Dowiedz się, jak zapobiegać alergii i co robić, gdy już się pojawiła.

Wszechobecne alergeny

W dzisiejszym świecie alergia jest bardzo często spotykaną przypadłością, zarówno wśród dorosłych, jak i u dzieci. Specjaliści twierdzą, że przyczyna tego leży m.in. w zanieczyszczeniu środowiska, stałej emisji do powietrza spalin oraz ciągłym stosowaniu silnych, nieużywanych w przeszłości substancji chemicznych. Niestety pobyt na pachnącej łące na świeżym powietrzu także może wywołać reakcję alergiczną. Drażnić mogą pyłki roślin, wiatr, promienie słońca, zwierzęta domowe i ukąszenia owadów. Koniecznie sprawdź, czym jest atopowe zapalenie skóry.

Niebezpieczne substancje w domu

Przyczyną pojawienia się wysypki może być kontakt skóry ze środkiem czyszczącym, szamponem, płynem do prania, proszkiem, mydłem. Postaraj się najpierw wyeliminować najbardziej drażniące preparaty, takie jak np. płyn do toalety czy mleczko do czyszczenia. Kup w ich miejsce bardziej ekologiczne środki. Następnie sukcesywnie zacznij wymieniać całą chemię domową na naturalne substancje, używane kiedyś przez babcie i prababcie. Niektórzy sięgają także po takie egzotyczne nowości, jak chociażby orzechy do prania, które podobno świetnie piorą i nie alergizują. Więcej o alergiach dowiesz się ze strony www.zdrowemaluchy.pl.

Objawy skórne u dzieci

By sprawdzić, co wywołało u dziecka alergię, możesz prowadzić specjalny dzienniczek, w którym będziesz zapisywać substancje czyszczące, które danego dnia były używane. Istnieje szansa, że w ten sposób uda Ci się zaobserwować, jaki preparat wywołuje podrażnienie. Swoje spostrzeżenia warto skonsultować z dermatologiem. Jeśli pomimo prób przyczyny alergii pozostają nieznane, poddaj dziecko testom. Są różne ich rodzaje: np. punktowe testy skórne, badania krwi, testy płatkowe czy wreszcie prowokacyjne. Gdy już raz poznasz przyczynę uczulenia, Twoje działanie stanie się ukierunkowane, a co za tym idzie, bardziej pewne, co z kolei zdecydowanie zaoszczędzi i Tobie, i Twemu dziecku wiele niepotrzebnego stresu.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE