Drogie i tanie kremy do twarzy – co je różni, oprócz ceny?

Drogie i tanie kremy do twarzy – co je różni, oprócz ceny?

Elegancki słoiczek, zdobna etykieta i luksusowo brzmiąca nazwa, a do tego cena jak rachunek za prąd. Czy kupując taki krem, na zawsze pozbędziemy się problemów ze skórą i zachowamy młody wygląd? A może lepiej popukać się w głowę i nie wydawać kroci na kilkadziesiąt mililitrów kremu do codziennej pielęgnacji?

Ile kosztuje dobry krem do twarzy?

Ceny kremów są naprawdę różne. W każdej drogerii znajdziemy asortyment, w którym mieszczą się produkty od 8-10 zł aż po 80-100 zł. W aptekach i drogeriach internetowych, a także w perfumeriach znajdziemy dodatkowo kremy o jeszcze wyższych cenach. Topowe, luksusowe marki wypuszczają na rynek produkty w cenie kilkuset złotych, dochodzące nawet pod 1000 zł.

Czy warto zapłacić tyle za krem, który ma nam zapewnić podstawowe działanie, takie jak nawilżenie, redukcję zmarszczek i rewitalizację skóry? To dobre pytanie, zwłaszcza jeśli ciągle szukamy swojego idealnego kremu do pielęgnacji i jesteśmy w stanie zaoszczędzić na innych kosmetykach, by przetestować kolejny produkt w wysokiej cenie.

Co składa się na cenę kremu do twarzy?

Krem do twarzy to kosmetyk, którego używa każda kobieta i wielu mężczyzn. Codzienna pielęgnacja nie może się bez niego obejść. Wobec kremów do twarzy mamy też zwykle najwyższe wymagania, ponieważ najbardziej zależy nam właśnie na zdrowym i pięknym wyglądzie cery.
Wiele marek wykorzystuje ten fakt i proponuje nam kremy w wysokich cenach, obiecując rewelacyjne działanie.

Gdy jesteśmy o krok od ulegnięcia sloganom, warto przypomnieć sobie, że w cenę drogiego kremu wliczony jest także koszt działań marketingowych. Jeśli dany produkt reklamuje gwiazda, a w drogerii ma on przewidzianą osobną ekspozycję, jego cena będzie odpowiednia wyższa.
Płacąc za krem, płacimy również za opakowanie, wartość rynkową marki oraz patenty i licencje użyte w przy jego produkcji. Skład produktu jest tylko jednym z czynników kształtujących cenę, tymczasem to jemu właśnie powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi.

Czy warto kupować drogie kremy?

Jest wiele kremów w wysokich cenach, które wyróżniają się także świetnym składem. Wykorzystaną w nich formułę zachwalają i polecają konsumentki, które z dobrym efektem stosują je od dawna. Po droższe produkty często sięgają kobiety, których cera wymaga specjalnego traktowania. To na przykład posiadaczki cery mieszanej, trądzikowej, tłustej czy naczynkowej i skłonnej do podrażnień.

Jeśli zawodzą dotychczas stosowane kremy w umiarkowanych cenach, jesteśmy skłonne szukać ideału na wyższej półce cenowej. Tam, tak jak i w pozostałych kategoriach, powinien interesować nas przede wszystkim skład kosmetyku. Dobry kosmetyk ma w sobie wysokojakościowe i bezpieczne dla skóry składniki, takie jak wody termalne i kwiatowe, pielęgnacyjne oleje roślinne, glicerynę, glukozę, substancje nawilżające (np. kwas hialuronowy), enzymy, witaminy, liposomy, alantoinę. Im mniej sztucznych konserwantów i pochodnych ropy naftowej, tym lepiej.

Czy warto kupować tanie kremy?

Konsumentki, magazyny lifestylowe i kosmetolodzy nieustannie testują i porównują poszczególne kremy. W wielu zestawieniach tanie kremy nie ustępują skutecznością tym drogim. Mają świetne składy, zawierają nieobciążające substancje i bronią się same. Nie potrzebują dodatkowej reklamy i działań promocyjnych.

Niektóre bardzo dobre i tanie kremy dostaniemy nawet w małym, osiedlowym sklepie. Inne są dostępne w sieciach marketów. Również w drogeriach z naturalnymi kosmetykami warto szukać takich perełek, choć tu cena może rosnąć ze względu na użycie bardziej ekologicznych materiałów oraz ręczną produkcję niektórych kosmetyków.

Najważniejsze to zwracać uwagę na skład każdego kremu, a przede wszystkim na jego trzy pierwsze pozycje. Niekiedy krem jest naszpikowany wieloma związkami aktywnymi i cennymi substancjami, jednak plasują się one pośrodku lub na końcu składu, a więc nie mają zasadniczego znaczenia dla działania produktu.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *