Domowe sposoby na zbicie gorączki

Domowe sposoby na zbicie gorączki

Podwyższona temperatura to częsta reakcja ciała na stan chorobowy organizmu. Aby zniwelować dreszcze, uczucie zimna, wypieki na twarzy, a także słabe samopoczucie, nie trzeba jednak zaraz sięgać po leki przeciwgorączkowe. Istnieją bowiem naturalne metody radzenia sobie z tym problemem, które były już znane i cenione przez nasze babcie.

Naturalne sposoby na pozbycie się temperatury

O to, jak konkretnie radzić sobie w naturalny sposób z gorączką, zapytaliśmy redaktorów serwisu www.zdomowejapteczki.pl, specjalizujących się w wynajdowaniu najlepszych domowych rozwiązań problemów zdrowotnych. W odpowiedzi otrzymaliśmy kilka najistotniejszych punktów.

Naturalne sposoby na pozbycie się temperatury:

  • Warto mieć w domu zioła wykazujące działanie napotne, takie jak: kwiat lipy, owoc czarnego bzu czy też liść i owoc maliny. Gdy dopadnie nas gorączka, wystarczy pić je pod postacią gorących naparów.
  • Należy też spożywać duże ilości innych płynów, zwłaszcza czystej wody i soków owocowych, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.
  • Warto wykorzystać także lecznice i obniżające temperaturę ciała właściwości podbiału. Przyda nam się on szczególnie wtedy, gdy, oprócz gorączki, dokuczają nam także inne objawy przeziębienia, takie jak, chociażby kaszel czy bóle gardła.
  • W zbijaniu temperatury może też pomóc wypicie mieszanki sporządzonej z mleka, miodu i czosnku.
  • A obniżeniu temperatury pomoże także chłodna kąpiel lub prysznic. Warto też stosować chłodne kompresy na czoło. Pomocne mogą okazać się również zimne okłady aplikowane na nogi.

Pamiętajmy jednak, że jeśli te sposoby nie pomogą nam w walce z podwyższoną temperaturą, powinniśmy zasięgnąć porady lekarskiej.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE