Jak obrzydzić alkohol domowymi sposobami

Jak obrzydzić alkohol domowymi sposobami

Masz wrażenie, że w Twoim życiu jest coraz więcej alkoholu i okazji do picia? Jeśli Ci to przeszkadza, postaraj się zniechęcić do napojów alkoholowych i ogranicz konsumpcję. Jak to zrobić?

Terapia czy domowe sposoby?

Alkohol jest w dzisiejszych czasach łatwo dostępny dla każdego. Króluje w życiu towarzyskim i pełni różne funkcje w życiu społecznym na co dzień. Jest dla nas lekiem na smutek, wyczerpanie i złość, ale sięgamy po niego również w przyjemnych, szczęśliwych momentach, dla relaksu. Wniosek – obecnie nietrudno zacząć nadużywać alkoholu i stać się alkoholikiem. Każdy, kto dostrzega u siebie negatywne skutki picia alkoholu, powinien przestać go nadużywać.

Rezygnacja z alkoholu może nie być prosta i zwykle nie jest. W wielu przypadkach wymaga też przyznania się przed samym sobą i przed bliskimi, że jest się alkoholikiem. Głębokiego alkoholizmu nie pokonamy bez pomocy specjalistów i udziału w terapii uzależnień, która wymaga wiele wysiłku z naszej strony. Jednak, gdy po prostu chcemy ograniczyć alkohol i wykluczyć go z codziennych rytuałów, możemy spróbować domowych sposobów. To metody, które można wprowadzić od ręki i z pewnością przysłużą się naszemu zdrowiu.

Jak zniechęcić się do picia alkoholu?

Alkohol działa cuda tylko tymczasowo. Niestety po wypiciu go najczęściej pokutujemy następnego dnia. Zmęczenie, niewyspanie, ból głowy, zły humor – to wszystko może mieć miejsce nawet po wypiciu stosunkowo niewielkiej ilości piwa czy wina. Wszak alkohol na każdego oddziałuje nieco odmiennie i może zaszkodzić już w małych dawkach. Nie pijąc alkoholu (na przykład do kolacji) nie odczuwamy tych przykrych dolegliwości. Prawdopodobnie wysypiamy się całkiem nieźle i nie odczuwamy przez cały dzień objawów kaca. O przykrych konsekwencjach picia warto sobie przypomnieć zanim znów sięgniemy po butelkę z winem czy kolejne piwo. Jeśli podchodzimy do kwestii spożywania alkoholu racjonalnie, zapewne podziękujemy za trunek lub ograniczymy się do symbolicznej ilości, z obawy przed złym samopoczuciem.

Jeśli mimo to ciągnie nas do alkoholu, dobrym pomysłem jest zajęcie się czymś, co wyklucza picie. Najlepiej zacząć uprawiać sport. Alkohol i regularne treningi stoją do siebie niejako w sprzeczności. Każdy sportowiec, czy to profesjonalista czy też traktujący sprawę poważnie amator, zdaje sobie sprawę z faktu, że regularne picie niweczy wiele wysiłków. Alkohol powoduje, że nasza kondycja spada, wydolność jest znacznie gorsza i trudno nam utrzymać dyscyplinę. W sporcie warto postawić sobie pewien cel i stopniowo go osiągać. Alkohol należy wówczas potraktować jako czynnik, który oddala nas od osiągnięcia celu i spełnienia swoich ambicji.

Stosowanie różnego rodzaju ziół to też dobre domowe sposoby na obrzydzenie alkoholu i co więcej bardzo skuteczne więc warto sie doedukować w tym temacie które sa najlepsze.

Alkohol niekorzystnie wpływa również na wyniki diety. Osoby na redukcji powinny zrezygnować z alkoholu w imię szybszych efektów i poprawy metabolizmu.

Detoks sposobem na nadmiar alkoholu

Jeśli mamy zamiar na poważnie przystopować z alkoholem, pierwszym krokiem na tej ścieżce niech będzie detoks organizmu. Regularne spożywanie trunków prowadzi do kumulowania się toksyn w organizmie, spowalnia przemianę materii i regenerację organizmu. Na czas detoksykacji powinniśmy zrezygnować także ze słodkich napojów, dużych ilości kawy czy mocnej herbaty, tłustych potraw i słodyczy. Po czasie zobaczymy, że zbilansowana dieta, zioła, świeże soki i duża ilość warzyw oraz nawodnienie to klucz do dobrego samopoczucia i wydajniejszego funkcjonowania organizmu. Po kilku tygodniach detoksu w naturalny sposób powinniśmy stracić zainteresowanie słodyczami oraz napojami alkoholowymi.

Zmiana trybu życia i towarzystwa

Alkohol bardzo często pojawia się w naszym życiu jako element towarzyski. Jeśli chcemy się od niego odciąć, zapewne warto nieco rozluźnić kontakty z osobami, które od niego nie stronią, a wręcz namawiają innych do wspólnego picia. Może to wymagać od nas zmiany niektórych rytuałów czy kręgów towarzyskich, niemniej na pewno się opłaci. Czas, który do tej pory przeznaczaliśmy na picie alkoholu, możemy dzięki temu spożytkować na rzeczy niezwiązane z jego konsumpcją. Aby alkohol stał się rzadkością w naszej codzienności, na pewno powinniśmy też pozbyć się go z najbliższego otoczenia. Nie trzymajmy więc w szafkach czy spiżarkach alkoholu na różne okazje.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE