Dom przyszłości, który możesz stworzyć już dziś

Dom przyszłości, który możesz stworzyć już dziś

Technologia w ostatnich latach posunęła się bardzo do przodu, dzięki czemu pozytywne wizje przyszłości już teraz są na wyciągnięcie ręki.

Nowoczesne rozwiązania na współczesne potrzeby

W dzisiejszych czasach jesteśmy mocno zabiegani i coraz bardziej polegamy na technologii. Zmienia się ona błyskawicznie i dostosowuje do potrzeb życia codziennego. Nasze smartfony w mgnieniu oka podsuwają nam kolejne rozwiązania, a do tego możemy nimi sterować głosowo, aby wykonać różne funkcje. Będąc w ciągłym ruchu, jesteśmy w stanie zarządzać naszym życiem poprzez naciśnięcie kilku klawiszy – bez problemu zrobimy przelew, zamówimy zakupy lub umówimy się na wizytę do lekarza.

Identycznie jest z naszymi domami. Inteligentny budynek to już nie tylko wymysł Hollywood. To rzeczywistość. Miejsce zamieszkania jest bezpieczną przystanią, strefą odpoczynku czy spotkań z rodziną. To także żyjące środowisko, jeśli tylko tego chcemy. Technologia pozwala na stworzenie kompleksowego ekosystemu, który będzie dostosowany do funkcji pomieszczeń i potrzeb domowników.

Inteligentny dom

Jak działa technologia inteligentnego domu? Urządzenia pozwalają na zdalne sterowanie domem. Dzięki aplikacji i smartfonowi możemy sterować oświetleniem, temperaturą, monitorować bezpieczeństwo będąc w dowolnym miejscu na świecie. System ma za zadanie zadbać o komfort i bezpieczeństwo. Będąc poza domem mamy pewność, że nic złego się nie stanie. Urządzenia sensoryczne FIBARO posiadają czujniki czadu, temperatury i monitorują to, co się dzieje podczas naszej nieobecności. W ten sposób można sterować urządzeniami oraz zadbać o energooszczędność. Tego typu udogodnienia są pomocne zwłaszcza dla osób starszych i ludzi o obniżonej mobilności. Sterowanie głosem ułatwia zarządzanie domem oraz zyskuje nam parę wolnych chwil.  

Domy inteligentne w najbliższych latach będą coraz bardziej popularnym zjawiskiem. Staną się naszą codziennością, dlatego warto sprawdzić, w jaki sposób można dostosować technologię do naszych potrzeb. Dzięki temu będzie żyło się komfortowo, bezpiecznie i nowocześnie.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE