Dobry krem pod oczy, czyli jaki?

Dobry krem pod oczy, czyli jaki?

Skóra pod oczami jest dużo cieńsza niż w pozostałych obszarach twarzy, a dodatkowo jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych. To sprawia, że w tej okolicy szybciej możemy obserwować oznaki starzenia, zmęczenia czy nieodpowiedniej pielęgnacji.

Niestety wciąż wiele osób w swojej codziennej rutynie pomija stosowanie kremu pod oczy, co jest ogromnym błędem. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę również z tego, jaki powinien być dobry krem pod oczy. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Krem pod oczy na zmarszczki

Większość osób sięga po krem pod oczy dopiero wtedy, kiedy zauważa w tej okolicy zmarszczki. Substancje jakie powinny znajdować się w takim produkcie, są jednak uzależnione od naszego wieku. Czasami osoby poniżej 25 roku życia myślą, że na ich twarzy pojawiły się zmarszczki, lecz są to tak naprawdę linie odwodnieniowe spowodowane brakiem wystarczającego nawilżenia skóry.

W takiej sytuacji nie musimy stosować preparatów anti-age, wystarczy tylko właściwe nawodnienie organizmu od wewnątrz, a więc picie 2 l wody dziennie. Krem z kolei powinien w swoim składzie zawierać substancje nawilżające. Jedną z najbardziej znanych i cenionych jest kwas hialuronowy, który jest higroskopijny, a więc silnie wiąże wodę.

W przypadku starszych osób naturalny krem pod oczy, ale i ten, który nie jest oznaczony jako eko, może zawierać szereg substancji aktywnych działających na zmarszczki, takich jak retinol, peptydy, ceramidy czy kwas hialuronowy w dużym stężeniu oraz antyoksydantów jak na przykład witamina C.

Krem pod oczy na cienie i opuchliznę

Dobry krem pod oczy musi być dostosowany do potrzeb naszej skóry. Z tego powodu, jeżeli borykamy się z problemem opuchlizny i worków pod oczami, powinniśmy postawić na produkt, który zniweluje lub złagodzi ten problem. Powinien mieć on więc w swoim składzie substancje o działaniu obkurczającym naczynia krwionośne.

Warto w takich kosmetykach szukać kofeiny, czy hesperydyny. Dodatkowo formuła takiego kosmetyku powinna wzmacniać barierę hydrolipidową skóry, a więc dobrze jeżeli znajdziemy tam na przykład ceramidy.

Nawilżający krem pod oczy

Osoby, które nie mają szczególnych problemów ze skórą pod oczami, powinny ją nawilżać i w razie potrzeby regenerować. Z tego powodu najlepiej jeśli sięgną po krem pod oczy, który w swoim składzie zawiera substancje właśnie o takim działaniu.

Dodatkowo może być on wzbogacony w przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki. Warto postawić na naturalne produkty, które w składzie zawierają jedynie substancje pochodzenia roślinnego, a więc różnego rodzaju oleje i ekstrakty z ziół, warzyw czy owoców.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE