Dobra odżywka do rzęs – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Dobra odżywka do rzęs – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Produkt produktowi nierówny. Spośród setek dostępnych na rynku odżywek wcale nie jest łatwo wybrać taką, która skutecznie wzmocni nasze delikatne rzęsy i pobudzi ich wzrost. Czym kierować się podczas podejmowania decyzji zakupowej?

Minimalizm górą

Zanim sięgniemy po kosmetyk pełen chemii i potencjalnych alergenów, zastanówmy się dwa razy. Rzęsy lubią minimalizm, a wybór kosmetyku o prostym składzie może uchronić nas przed niepotrzebnymi podrażnieniami w okolicy oczu. Tak naprawdę wystarczy, że odżywka do rzęs będzie miała 5-6 składników, ale takich, które nie znajdują się w niej przez przypadek i spełniają określone zadanie – pielęgnują, stymulują wzrost, nawilżają.

Dobro z natury

Szukajmy w składzie substancji naturalnych, które mogą odżywić i wzmocnić rzęsy od środka i są przy tym bezpieczne. Mogą to być ekstrakty roślinne lub naturalne olejki. Nie musi ich być dużo, ale powinny być dopasowane do potrzeb rzęs. Dla przykładu: bardzo dobrze działają odżywki z ekstraktem ze świetlika, czyli składnikiem wykorzystywanym w nawilżających kroplach do oczu. Skoro jest dobry dla oczu, będzie świetny do rzęs.

Szczotka w kąt!

Niektórzy uważają, że szczotkowanie rzęs to dobry sposób na pobudzenie ich wzrostu. Nie sprawdza się to jednak podczas aplikowania serum stymulującego wzrost rzęs. Najlepsza odżywka do rzęs to ta z cienkim pędzelkiem. Taki aplikator pozwala nanieść minimalną konieczną do działania ilość serum i dotrzeć bezpośrednio do cebulek. Pędzelkiem łatwiej nanieść odżywkę u nasady rzęs, więc nie tracimy niepotrzebnie dużych ilości produktu.

Cena nie gra roli

Lepiej kupić tańszą czy droższą odżywkę? Tak naprawdę cena serum do rzęs nie jest istotna, choć po droższym produkcie można się spodziewać nieco lepszej jakości składników. Patrzmy przede wszystkim na skład i aplikator, a cenę bierzmy pod uwagę dopiero jako ostatnie kryterium.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE