Dobór biżuterii a typ urody. Komu srebro, a komu złoto?

Dobór biżuterii a typ urody. Komu srebro, a komu złoto?

Wybór koloru błyskotek to nie tylko kwestia dopasowania ich do stroju czy okoliczności. Są to, owszem, ważne wyznaczniki. Twoją niebieską sukienkę, ze względu na chłodny odcień, z pewnością lepiej dopełni srebro niż złoto. Ważniejszy od koloru ubrania jest jednak kolor Twojej… skóry. A dokładnie naczyń krwionośnych, który widać spod cienkiego naskórka.

Złoto dla zuchwałych

Klasyczne złoto i biżuteria pozłacana stworzone są dla posiadaczek ciepłych odcieni skóry. Pasują więc do kobiet reprezentujących typy kolorystyczne wiosny oraz jesieni. Ich urodę cechują:

  • ciepły kolor cery, skóra lekko zaróżowiona,
  • złociste piegi,
  • brązowe, niebieskie lub zielone oczy,
  • włosy w ciepłych, złocistych odcieniach, rude i kasztanowe refleksy, miodowe blondy.

Jeśli nie jesteś pewna, jaki typ kolorystyczny odpowiada Twojej urodzie, zerknij na swoje przeguby. Wewnętrzna strona nadgarstka poprzetykana jest naczyniami krwionośnymi. Jeśli żyłki mają odcień zielonkawy, najpewniej jesteś urodową jesienią lub wiosną i najbardziej pasuje do Ciebie biżuteria złota. Jesień dobrze wygląda ponadto w miedzi, drewnie, a także w koralach i rubinach. Wiosna woli delikatną biżuterię. Złoto wybieraj więc w zestawie z perłami i iskrzącymi cyrkoniami.

Srebro dla chłodnej urody

Chłodną, nieco przygaszoną urodę w typie zimy oraz lata, powinny podkreślać srebro i białe złoto. Jak rozpoznasz, że to właśnie srebrna biżuteria pasuje do Ciebie najbardziej? Zerknij na żyłki pod skórą nadgarstka. Jeśli są niebieskie – srebro to Twój typ biżuterii. Poza tym srebrna biżuteria podkreśla urodę osób:

  • o jasnej, ale chłodnej, a nawet bladej cerze,
  • szarych piegach,
  • brązowych lub kruczoczarnych włosach, popielatych i chłodnych blondach,
  • chłodnych niebieskich, szarych lub szarozielonych oczach.

 
Zima lubi ponadto ekstrawagancką biżuterię w postaci brylantów, diamentów i onyksów. Lato z kolei skłania się w kierunku natury. U letnich typów urody, srebro jest mile widziane w zestawieniu z elementami skórzanymi oraz kamieniami takimi jak szafir czy ametyst. Dobrze prezentuje się też z koralem, platyną, a nawet z perłami.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE