Dlaczego warto grać na ukulele?

Dlaczego warto grać na ukulele?

Zastanawiasz się nad kupnem instrumentu muzycznego? Może tym czego szukasz jest właśnie ukulele? Poznaj jego zalety i specyfikę.

Czym jest ukulele?

Ukulele to niebanalny instrument muzyczny, należący do grupy instrumentów strunowych szarpanych. Przypomina niewielkich rozmiarów gitarę, jakkolwiek w sklepach z asortymentem muzycznym (takich jak np. ten: https://www.megascena.pl/) można znaleźć modele z pudłami rezonansowymi o nieszablonowym kształcie. Większość modeli ma cztery struny, ale są też takie, które mają sześć lub osiem strun. Gra na ukulele wymaga użycia palców, rzadko się spotyka amatorów tego instrumentu posługujących się kostką. Na ogół ukulele jest instrumentem akompaniującym, choć z powodzeniem wykorzystuje się je również do gry solowej.

Dlaczego warto grać na ukulele?

Przede wszystkim dlatego, że ukulele wydaje naprawdę magiczne dźwięki, których nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym instrumentem. Ale również dlatego, że w przeciwieństwie do np. skrzypiec czy wiolonczeli jest stosunkowo łatwe w obsłudze. Stosunkowo, bo nie zapominajmy, że nabranie wprawy w posługiwaniu się tym instrumentem wymaga czasu oraz niemałego wysiłku, a także dużej determinacji. Warto jednak zauważyć, że nauka gry na ukulele przynosi bardzo szybko zauważalne i satysfakcjonujące efekty. Podstawy gry można opanować w piętnaście minut! Na podkreślenie zasługuje również fakt, że gra na ukulele przychodzi łatwiej niż gra na gitarze, która jest pokrewnym instrumentem, ponieważ to pierwsze ma mniej strun, a w dodatku mają one mniejszy naciąg.

Ile kosztuje ukulele?

Ceny wahają się od 200 do nawet 800-900 zł. Dla amatorów najodpowiedniejsze będzie ukulele sopranowe plasujące się w okolicach cenowego minimum. Dopiero po opanowaniu najbardziej podstawowych chwytów oraz nauczeniu się obsługiwania tego instrumentu warto sięgnąć po sprzęt bardziej zaawansowany. Tutaj znajdziesz całą gamę rozmaitych typów ukulele: https://www.megascena.pl/ukulele/.
 

A R T Y K U Ł   Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE