Pastelowe paznokcie na lato!

Pastelowe paznokcie na lato!

Skąd wynika popularność pastelowych paznokci? Dlaczego warto pokazać się z taką stylizacją paznokci? I czy możesz ją wykonać samodzielnie? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Dlaczego pastelowe paznokcie to dobry pomysł?

Z modą bywa różnie – raz odchodzi równie szybko, co się pojawiła, innym razem niespodziewanie powraca, a czasem po prostu trwa i staje się ponadczasowa. Różnego rodzaju trendy obecne są również w dziedzinie stylizacji paznokci. Trzeba uczciwie przyznać, że najodważniejsze i najśmielsze, lecz zarazem najbardziej interesujące trendy panują zawsze latem. Wtedy też masz do wyboru najwięcej propozycji wzorów i barw, które mogą znaleźć się na twoim paznokciach i stać się doskonałym dopełnieniem danej kreacji.
Bez wątpienia jednym z hitów tego sezonu są pastelowe paznokcie. Skąd taka popularność kolorystyki, która w pewnych kręgach jeszcze do niedawna uchodziła za wręcz tandetną?

Otóż pastelowe paznokcie pozwalają wyrazić pełnię siebie i doskonale łączą w sobie zarówno skromną nutkę subtelności, jak i odrobinę ekstrawagancji. Wbrew pozorom są też bardzo uniwersalne – zależnie od tego, na jaki kształt paznokci pastelowych czy ich wzór się zdecydujesz, taka kolorystyka sprawdzi się zarówno podczas oficjalnych okazji, jak i na mniej zobowiązujących spotkaniach. Kolory pastelowe wybitnie kojarzą się właśnie z latem, a do tego jest w nich pełnia beztroskości i fantazji.
Szczególnie polecane są pastelowe paznokcie z gradientem lub ombre, w których to tworzone są wyjątkowe przejścia pomiędzy dwoma odcieniami lub nawet zupełnie innymi kolorami. Pastelowe paznokcie otwierają przed tobą ogrom kompozycji, dzięki którym będziesz czuła się pewnie każdego dnia!

Czy pastelowe paznokcie możesz zrobić sama?

Wiele kobiet dbając o swoje paznokcie, wybiera systematyczne wizyty u kosmetyczki. I choć to skuteczny sposób, należy pamiętać, że wiąże się z dużymi wydatkami, a do tego jesteś uzależniona od liczby dostępnych miejsc w salonie. Wszystko to sprawia, że część pań decyduje się na inne rozwiązanie – czyli robienie manicure hybrydowego w swoim domu.
Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Rzecz jasna do manicure hybrydowego potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, takiego jak frezarka do paznokci, lampa do paznokci, baza, top czy oczywiście lakiery hybrydowe. Oprócz tego natomiast potrzebna będzie ci już jedynie odrobina samozaparcia.

Początki pracy z frezarką czy równomiernym nakładaniem lakieru z pewnością mogą nie być najłatwiejsze, jednak po kilku próbach osiągniesz niezbędną wprawę. W razie jakichkolwiek problemów możesz poszukać pomocy w sieci lub zapytać bardziej doświadczoną koleżankę. Z czasem i nabraniem większych umiejętności możesz nawet robić manicure hybrydowy swoim koleżankom i znajomym.
Koszt zakupu sprzętu zwróci się już po kilku wykonanych stylizacjach. Prawda, że brzmi kusząco?
Zatem pospiesz się, aby jeszcze w tym sezonie samodzielnie przygotować zjawiskowe pastelowe paznokcie!

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE