Depilacja laserowa – skuteczna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa – skuteczna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia

Współczesne kanony piękna zakładają, że kobiety powinny mieć nieskazitelnie gładkie nogi, wydepilowane okolice bikini oraz pozbawione owłosienia pachy. W przypadku panów zalecane jest depilowanie torsu oraz – coraz częściej – pach. W codziennym zabieganym życiu brakuje nam jednak czasu na skomplikowane i dokładnie przeprowadzane zabiegi kosmetyczne. Co zrobić w takiej sytuacji?

Domowe metody usuwania owłosienia

Niechciane owłosienie można usunąć na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze są metody mechaniczne, które polegają na użyciu depilatora lub jednorazowej albo elektrycznej maszynki do golenia. Metody mechaniczne są chętnie stosowane ze względu na ich taniość oraz stosunkowo krótki czas depilacji, posiadają jednak także sporo wad. Największą z nich jest fakt, że w przypadku korzystania z maszynek – gdzie cebulki włosa pozostają nietknięte – włosy odrastają dość szybko, są mocniejsze, a przez to i bardziej widoczne. Natomiast wiele osób stosujących depilator narzeka na to, że nowe włosy wrastają w naskórek – konieczne jest wtedy regularne masowanie skóry, co jest czasochłonne i skutecznie zmniejsza atrakcyjność tej metody. Inne sposoby depilacji, jak usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku czy kremu do depilacji, mogą wywoływać podrażnienie skóry. Depilacja nóg może nie powoduje większych problemów, natomiast depilacja bikini czy pach bardzo często jest bolesna i kończy się powstawaniem na skórze czerwonych, brzydko wyglądających, a do tego swędzących lub piekących wyprysków.

Depilacja laserowa – dlaczego jest taka skuteczna?

Wszystkie powszechnie stosowane metody depilacji mają jeden podstawowy minus – są nietrwałe. Oznacza to, że po upływie kilku dni bądź tygodni zabieg należy powtórzyć. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Jak to możliwe? Używany w medycynie estetycznej laser powoduje zniszczenie cebulki włosa, to z kolei sprawia, że włosy albo nie odrastają w ogóle, albo odrastają znacznie osłabione. W większości przypadków zabieg należy powtórzyć kilka razy, by uzyskać pełną jego skuteczność.

Na czym polega użycie lasera do depilacji?

Wiele osób odczuwa strach na samą myśl o tym, że wiązka lasera miałaby wypalić ich włosy. W rzeczywistości zabieg jest zupełnie bezbolesny i – co więcej – nie pozostawia żadnych trwałych zmian na skórze. Czasem bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, ale te drobne skutki uboczne mijają w ciągu kilku godzin. Szczegółowy opis działania lasera na nasze owłosienie znajduje się na przykład tutaj: http://www.esteticmed.pl/wskazania/niechciane-lub-nieprawidlowe-owlosienie. Warto podkreślić, że za pomocą lasera możliwa jest zarówno depilacja bikini, jak i depilacja nóg czy pleców – miejsce tak naprawdę nie ma znaczenia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Bardzo ważne jest, by przed przystąpieniem do zabiegu unikać kąpieli słonecznych. Nie można się opalać ani na miesiąc przed zabiegiem, ani kilka tygodni po nim, dlatego też optymalnym czasem na depilację laserową jest okres jesienno-zimowy. Do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Przed rozpoczęciem depilacji dobierana jest odpowiednia wiązka lasera – ustala się ją na podstawie rodzaju skóry, charakterystycznych cech owłosienia oraz miejsca depilacji. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny.

Skuteczną metodę usuwania niechcianego owłosienia proponuje profesjonalna Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed z siedzibą w Bydgoszczy i Częstochowie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE