Delikatne paznokcie – doskonały wybór na wiosnę i lato

Delikatne paznokcie – doskonały wybór na wiosnę i lato

Kiedy słońce zaczyna świecić coraz mocniej i na zewnątrz robi się cieplej, czas pomyśleć o manicurze w lekkich, radosnych kolorach. Zimowe stylizacje cechują się nasyconymi, ciemnymi barwami. Gdy nastaje wiosna, a później lato nabieramy ochoty na zupełnie inne barwy.

Delikatne kolory paznokci – trend na wiosnę

Wiosna kojarzy się z promiennością, pogodą ducha i lekkością. Również manicure może taki być. Delikatne paznokcie mogą odpowiadać nie tylko warunkom zewnętrznym, ale i samopoczuciu. Jakie kolory i zdobienia wybrać, by uzyskać subtelny efekt? W jaki sposób odwzorować wiosnę lub lato na paznokciach?

Jakich kolorów użyć, by uzyskać delikatne paznokcie?

Aby uzyskać wiosenny efekt na paznokciach, przede wszystkim trzeba zrezygnować z ciemnych barw. Świetnie zastąpią je odcienie pastelowe. To kolory kwiatów, które rozkwitają na wiosnę. Pastele pięknie wyglądają w przyrodzie, równie dobrze prezentują się na paznokciach. Wybór jest spory: pastelowy różowy, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski lub fioletowy.

To cała gama kolorów, które można łączyć w dowolnych konfiguracjach. Rozbielone barwy dobrze się ze sobą komponują, niezależnie od tego, jakie dokładnie kolory zostaną wybrane.

Stonowane barwy można przełamać mocniejszym kolorem, np. jeden czy dwa paznokcie można ozdobić wyrazistym odcieniem. Zwłaszcza latem intensywniejsze, ale wciąż jasne barwy będą idealnie pasować do otoczenia i gorącej pogody. Aby nie przytłoczyć manicure’u mocnymi barwami, można użyć dwóch różnych lakierów – jaśniejszego i ciemniejszego.

Osoby, które chcą trochę zaszaleć, mogą zdecydować się na tęczowy manicure. Każdy paznokieć w innym kolorze to odważna i wesoła stylizacja. Rozpromieni każdy strój i doda mu nieco ekstrawagancji.

Warto bawić się kolorami i próbować różnych opcji. Można połączyć dwa lub trzy kolory różniące się jedynie nasyceniem. Manicure w formie gradientu wygląda ciekawie i nietypowo. Inna opcja to eksperymentowanie z kontrastem. Żółty i fioletowy, niebieski i pomarańczowy, zielony i czerwony? Wariantów jest kilka, wybierz dla siebie ten, który najbardziej przykuwa twój wzrok.

Stylizacje paznokci na wiosnę i lato – propozycje

Różnorodne kolory to niejedyny sposób na estetyczny wiosenny lub letni manicure. Profesjonalne kosmetyczki potrafią wyczarować na paznokciach piękne wzory. Jednak nawet z minimalnymi zdolnościami plastycznymi można samodzielnie wykonać interesującą stylizację. Pierwszy krok to dobór kolorów. Kiedy już zdecydowaliśmy, jakie kolory chcemy zobaczyć na swoich paznokciach, czas na opracowanie wzoru. Tak więc krok drugi to wybór wzoru i przeniesienie go na płytkę paznokcia.

W modzie wciąż pozostają wzory geometryczne. Linie przecinające paznokieć warto wykonać kolorem wyraźnie ciemniejszym niż kolor służący za tło. Można pozostać przy jednej linii dzielącej paznokieć pionowo na pół lub wykonać kilka linii, które stworzą nierówną siatkę.

Inny pomysł to artystyczne, nieregularne plamy w różnych kolorach na jednym paznokciu. Tutaj nie potrzeba precyzji, im jej mniej, tym lepiej. Trudniejsza propozycja, wymagająca dokładności, to własnoręczne malowanie wzorów. Kwiaty, owoce lub palmy to elementy idealne na lato.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE