Dbasz o zdrowie? Dowiedz się więcej o tym, jak je ubezpieczyć!

Dbasz o zdrowie? Dowiedz się więcej o tym, jak je ubezpieczyć!

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie się na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji. Poznaj rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych i sprawdź, jak jeszcze możesz zadbać o siebie i swoich najbliższych.

Pakiety medyczne dla całej rodziny

Doskonałym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, zapewniającym szybki dostęp do specjalistów oraz zaawansowanej diagnostyki, jest kupowanie różnego rodzaju pakietów medycznych w prywatnych placówkach ochrony zdrowia.

Ich cena uzależniona jest od wybranej opcji. W zależności od zakresu polisy możesz liczyć na gwarantowaną wizytę u specjalisty w ciągu kilku dni, wygodne wizyty domowe, dostęp do wielu badań bez skierowania, a także komfortowe warunki.

Pracujesz lub uczysz się za granicą? Ubezpiecz swoje zdrowie!

Coraz więcej osób decyduje się na pracę, naukę czy zdobywanie doświadczenia zawodowego za granicą. W krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego możesz korzystać wprawdzie z karty EKUZ, jednak ma ona o wiele mniejszy zakres niż standardowe prywatne ubezpieczenie (dowiedz się więcej tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-zdrowotne-cudzoziemcow/).

Pamiętaj, że z karty EKUZ skorzystasz jedynie w publicznych placówkach służby zdrowia, do tego na zasadach obowiązujących w danym państwie, które nie zawsze będą dla Ciebie korzystne. Do tego akcja ratownicza czy transport medyczny, potrzebne często przy różnych wypadkach, generują niezwykle wysokie koszty — bez ubezpieczenia trzeba będzie uporać się z nimi na własną rękę.

Uwaga! Jeżeli wybierasz się do pracy, zadbaj o to, by zdarzenia mające miejsce w trakcie jej wykonywania były objęte zakresem ubezpieczenia. Jeśli kupujesz ubezpieczenie zdrowotne w ramach kompleksowej polisy turystycznej, może być konieczne dokupienie specjalnego rozszerzenia.

Ubezpieczenie kosztów leczenia — kluczowe dla każdego turysty

Również wyjeżdżając na zagraniczny urlop, warto ubezpieczyć swoje zdrowie. W szczególny sposób dotyczy to sytuacji, w których planujemy aktywny wypoczynek, wiążący się z ryzykiem urazów (może być wówczas konieczne wykupienie rozszerzenia „sportowego”).

Zadbaj o możliwie szeroki zakres ubezpieczenia kosztów leczenia. Najszersze opcje zawierają nie tylko hospitalizację, badania, zabiegi i konsultacje specjalistów, ale też transport medyczny, ratownictwo czy zwrot kosztów związanych z zakupem niezbędnych leków.

NNW — zabezpiecz finansowo siebie i rodzinę

Podczas pracy, urlopu, a także codziennego życia — niestety zawsze możesz ulec nieszczęśliwemu wypadkowi, w którym stracisz zdrowie, a w ekstremalnych sytuacjach nawet życie. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia odpowiednie odszkodowanie, jeśli poniesiesz uszczerbek na zdrowiu. Kiedy dochodzi do śmierci ubezpieczonego, odszkodowanie otrzymują jego bliscy.
 

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE