Czy soczewki parują? Noszenie soczewek kontaktowych zimą

Czy soczewki parują? Noszenie soczewek kontaktowych zimą

Te wszystkie zimowe czynniki wysuszają oczy, szczególnie, jeśli nosisz szkła kontaktowe. Odpowiednie soczewki zadbają jednak o Twoje oczy i będą znacznie wygodniejsze zimą niż okulary. Specjalnie z myślą o użytkownikach naszego serwisu, Szkla.com – największy w Polsce sklep z soczewkami kontaktowymi – przygotował porady dotyczące używania soczewek kontaktowych w zimie, która na pewno jeszcze do nas zawita.

Parowanie soczewek kontaktowych

Choć w przypadku noszenia soczewek zimą musisz szczególnie zadbać o nawilżenie oczu, to soczewki gwarantują Ci jasne i przejrzyste widzenie w każdych warunkach. W przeciwieństwie do okularów, przy zmianie temperatur, soczewki nie parują. Dzięki temu, wchodząc z dworu do ciepłego pomieszczenia, nie musisz czekać, aż soczewki odparują. Przez całą zimę możesz cieszyć się wygodą używania soczewek.

Parowanie okularów

Zimą noszenie okularów staje się problematyczne. Okulary parują, kiedy przechodzisz z zimnego miejsca do gorącego, musisz być więc przygotowany na regularne czyszczenie okularów.

Soczewki kontaktowe zimą

Zimą powietrze jest wyjątkowo suche, więc jeśli nosisz soczewki kontaktowe, musisz zadbać o odpowiednie nawilżenie oczu. Regularna wymiana soczewek pozwoli nam uniknąć podrażnień. Dzięki temu soczewki będą lepiej transportować tlen do oka, zmniejszą podrażnienie i zwiększą komfort noszenia. W okresie zimowym należy zadbać o dodatkową ochronę oczu. Noszenie okularów przeciwsłonecznych uchroni Twoje oczy nie tylko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, ale również przed wiatrem, mocno wysuszającym śluzówki.

Soczewki nieparujące

Soczewki nie są podatne na parowanie, jednak szczególnie zimą powinniśmy korzystać z soczewek silikonowo-hydrożelowych, które zapewniają oczom dodatkowe nawilżenie. Właściwości te spełniają soczewki Acuvue Moist, które korzystając z technologii LACERON, zapewniają nawilżenie soczewki na odpowiednim poziomie. Soczewki te dają naszym oczom ochronę przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Kolejnym modelem soczewek o podobnie wysokich wartościach stopnia uwodnienia i przepuszczalności tlenu są soczewki Acuvue TruEye.

Soczewki kontaktowe możesz z powodzeniem nosić również zimą. Noszenie soczewek w porównaniu do okularów jest bardziej komfortowe, ponieważ nie parują one przy zmianie temperatur. Cały czas widzisz więc jasno i przejrzyście bez konieczności ciągłego czyszczenia soczewek.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE