Czy masaże to skuteczna metoda na ból migrenowy?

Czy masaże to skuteczna metoda na ból migrenowy?

Szukając pomocy u lekarzy, często słyszymy, że tak już mamy i musimy jedynie obserwować swój organizm,aby uniknąć okoliczności sprzyjającym występowaniu migreny. Czy naprawdę nie możemy zrobić nic więcej w walce z bólem?

Skuteczna recepta na migrenę

Aby znaleźć ulgę w bólu, coraz więcej osób decyduje się na medycynę alternatywną. Dzięki temu masaże terapeutyczne są już powszechnie stosowane. Są one pomocne we wszelkiego rodzaju schorzeniach, jednak to właśnie wśród osób cierpiących na migrenę cieszą się największym zainteresowaniem – a wszystko dzięki możliwości uzyskania długotrwałych efektów. W przeciwieństwie do leków, które mogą zatrzymać skutki migreny, medycyna alternatywna skupia się na zwalczaniu przyczyn występowania chronicznego bólu głowy. Podczas masażu mięśnie ciała są rozluźniane poprzez ich nacisk oraz rozciąganie. Pacjent odczuwa, jak napięcie w jego mięśniach jest niwelowane, co pozwala na rozbicie bólu. W ten sposób pozbyć się można dyskomfortu związanego z migreną oraz zapewnić ciału całkowite odprężenie. Takie zabiegi działają pielęgnacyjnie oraz uspokajająco zarówno na nasze ciało, jak i duszę.

Masaże są skuteczną techniką nie tylko na łagodzenie skutków migreny poprzez rozluźnienie mięśni, lecz także na zapobieganie ich zesztywnieniu. Istnieje ich wiele rodzajów, z czego bardzo ciekawym jest refleksologia. Polega ona na skupieniu się jedynie na stopach. Znajdują się tam bowiem receptory odpowiadające za poszczególne organy naszego organizmu. Poprzez ich naciskanie oraz masowanie masażysta jest w stanie umożliwić nam pełne rozluźnienie danych partii ciała. Metoda ta jest szczególnie przydatna w walce ze stresem. Objawia się on w napiętych mięśniach, szczególnie w okolicach ramion oraz szyi. Dużym atutem tej formy masażu jest możliwość nauczenia się go i samodzielnego stosowania na sobie. Dzięki temu będziemy w stanie zminimalizować atak migren,y kiedy tylko go poczujemy.

Spróbować możemy także akupunktury, która polega na użyciu igieł, które umieszcza się w punktach akupunktury na całym ciele.

Efektywna profilaktyka

Masaże pomóc nam mogą w zwalczeniu wszystkich skutków migreny, takich jak bóle głowy, nudności, nadwrażliwość na dźwięk i światło. W znacznym stopniu poprawi nam to nasze samopoczucie. Aby jednak zauważyć znaczące efekty takiej kuracji, powinniśmy wybrać się na masaże przynajmniej kilka razy. Jest to niestety kosztowny wydatek. Ceny różnią się w zależności od danej placówki. Są to kwoty w granicach 100 – 300 zł za jednorazowy zabieg. Zalecane jest przeprowadzenie kilku sesji, co może przysporzyć nam problemów z zebraniem wyznaczonej kwoty. W tej sytuacji pomóc nam może Matchbanker, gdzie znajdziemy oferty pożyczek dostępnych na rynku. Kwoty, jakie możemy tu zaciągnąć, są w stanie w pełni pokryć koszty związane z masażami terapeutecznymi. Pozwoli nam to na pozbycie się sztywnych mięśni oraz chronicznego bólu głowy. Z tego powodu warto zainwestować w siebie i zapisać na kilka sesji.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE