Czy katar sienny trzeba leczyć?

Czy katar sienny trzeba leczyć?

Kiedy jednak nie jest szczególnie uciążliwy, wielu alergików decyduje się go zbagatelizować, wiedząc, że minie sam, kiedy skończy się okres pylenia drzew i traw. Czy jednak na pewno jest to dobre rozwiązanie?

Groźne powikłania

Może się wydawać, że tak błaha dolegliwość, jaką jest katar, także sienny, nie może mieć poważnych skutków dla zdrowia, nie jest to jednak prawda. Każdy nieżyt nosa sprawia, że organizm nie jest właściwe chroniony przed zagrażającymi mu organizmami chorobotwórczymi, co ma związek zwłaszcza z niepełną sprawnością działania śluzówki nosa. Na tym jednak nie koniec, nieleczony katar sienny może mieć znacznie więcej złych skutków.

ns1.jpg

Przede wszystkim towarzysząca mu zazwyczaj niedrożność zatok łatwo może przerodzić się w stan zapalny. Poza tym osoby cierpiące na katar sienny są aż osiem razy bardziej narażone na zachorowanie na astmę niż osoby zdrowe, a powoduje to właśnie bagatelizowanie problemu. Katar sienny może także być przyczyną zapalenia ucha środkowego, polipów w nosie, bezdechu sennego, a także, jak każda alergia, pociąga za sobą występowanie kolejnych. Leczenie kataru siennego jest więc niezbędne, nawet jeśli jest się skłonnym przejść do porządku dziennego nad jego objawami.

Jak leczy się katar sienny?

Mimo iż katar sienny różni się od nieżytu nosa spowodowanego przez bakterie lub wirusy, leczyć można go podobnymi preparatami, o ile są one dedykowane także do usuwania objawów kataru siennego. Produktem takim jest spray Rinozine, który aplikuje się bezpośrednio do nosa. Środek ten działa bardzo skutecznie w zakresie hamowania wydzieliny i obkurczania naczyń krwionośnych, dzięki czemu znika zarówno wyciek z nosa, jak i niedrożność przewodów nosowych. Produkt odblokowuje także zatkane zatoki oraz nawilża błonę śluzową nosa, przywracając jej pełną funkcyjność. Dzięki temu przywraca komfort życia oraz pomaga zapobiegać groźnym skutkom kataru siennego.  

rinozine-prod1.jpg

W większości przypadków takie objawowe leczenie kataru siennego okaże się wystarczające, jednak w cięższych przypadkach alergicznego nieżytu nosa może okazać się konieczne podawanie leków przeciwalergicznych. Kiedy więc objawy kataru siennego nie ustępują mimo stosowania środków do ich łagodzenia, po kilku dniach należy skonsultować się z lekarzem, by wdrożyć bardziej zaawansowane, kierunkowe leczenie.

 
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE