Catering dietetyczny – drogi czy tani?

Catering dietetyczny – drogi czy tani?

Obecnie coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw cateringu dietetycznego. Jest to doskonałe rozwiązanie w szczególności dla osób, które nie mają czasu lub chęci na codzienne gotowanie we własnym zakresie. Niemniej jednak często pojawia się pytanie o cenę cateringu dietetycznego i tego, czy może sobie na niego pozwolić przeciętna, polska rodzina.

W tym artykule:

toc

Nic się nie zmarnuje

To, czy catering dietetyczny jest drogi, czy też tani, należy rozważyć przede wszystkim pod kątem tego, ile jedzenia marnujemy na co dzień. Gotowanie dietetycznych potraw często wiąże się z koniecznością zużycia tylko pewnej części produktu, pozostała zaś zwykle ląduje w koszu na śmieci. Może więc okazać się, że rocznie wyrzucamy kilkaset złotych do śmieci właśnie w postaci zepsutego jedzenia.

Tymczasem catering dietetyczny daje możliwość zaoszczędzenia tychże pieniędzy, a jednocześnie przyczynienia się do ratowania naszej planety. Ogromne straty żywności nie pozostają bez wpływu na środowisko naturalne. Klient otrzymuje porcje, zgodne z jego codziennym zapotrzebowaniem energetycznym, w związku z czym jedzenie nie zmarnuje się tylko dlatego, że kupiliśmy coś bądź zamówiliśmy „na zapas”.

Może być taniej?

Catering dietetyczny Gdańsk oferuje różnorodne rozwiązania cenowe (sprawdź na https://www.dietific.pl/gdansk/). Klienci często mają możliwość zamówienia tylko niektórych posiłków, na przykład obiadów. Dzięki temu możemy znacznie zredukować koszty. Niemniej jednak decydując się na zwykłe, tradycyjne menu może okazać się, że skorzystanie z cateringu dietetycznego będzie kosztować znacznie mniej, niż codzienne gotowanie w domu. Do kosztów zakupu produktów spożywczych należy doliczyć opłatę za prąd lub gaz czy też wodę, którą zużywamy podczas gotowania. Jeśli dodamy do tego wartość rzeczy, które wyrzucamy do kosza, to uzbiera się bardzo wysoka suma w stosunku rocznym.

Co więcej, catering dietetyczny może być jeszcze tańszy. Przykładowo posiadając Kod Rabatowy Dietific możemy zapłacić jeszcze mniej za dostarczane nam do domu posiłki. Z takiej propozycji naprawdę warto skorzystać, szczególnie gdy planujemy przejść na dietę odchudzającą, a jednocześnie poszukujemy oszczędności (kod rabatowy dostępny na stronie https://www.dietific.pl/kod-rabatowy/).

Pamiętajmy też, że skorzystanie z cateringu dietetycznego często umożliwia nam zdrowsze odżywianie, które jest niezbędne do zachowania zdrowia i pięknego, młodego wyglądu. Te zaś są bezcenne, dlatego biorąc je pod uwagę może okazać się, że catering dietetyczny jest naprawdę opłacalny nie tylko dla naszego portfela.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *