Czarne szafy – co trzeba o nich wiedzieć?

Czarne szafy – co trzeba o nich wiedzieć?

Jednym z trendów wnętrzarskich ostatnich lat jest czarna szafa. Mebel ten, nietuzinkowy i dystyngowany, zdobywa coraz więcej zwolenników. Zastanawiasz się nad jej zakupem, ale się wahasz? Mamy nadzieję, że ten poradnik rozstrzygnie Twoje dylematy.

Czarne szafy: kupować czy nie?

W ostatnich latach czarne meble zyskują na popularności. Osoby stawiające na niebanalne i nowoczesne aranżacje, wybierają je do swojego domu. Niektórzy jednak nie są przekonani do takiego rozwiązania. Wątpliwości dotyczą głównie tego, czy szafy te nie przytłaczają i nie przyciemniają pomieszczenia.
Wszystko zależy od konstrukcji mebla. Często stanowi on połączenie np. czerni i koloru drewna. Znaczenie ma również wielkość pomieszczenia i jego oświetlenie.

W dobrze rozplanowanej, przemyślanej aranżacji czarna szafa prezentuje się niezwykle stylowo i szlachetnie. To na pewno mebel dla osób niebojących się przełamywania schematów i chcących postawić na oryginalne meble.
Klasyczna czerń jest gustowna, kojarzy się z luksusem i wyrafinowaniem. Dopasowując do niej odpowiednie dodatki, likwiduje się wrażenie surowości. Można wybierać szafy z frontami matowymi albo wykończonymi na wysoki połysk. Wszystko zależy od tego, jak całościowo ma wyglądać wystrój wnętrza. A do czego mebel ten pasuje w szczególności?

Style, w jakie wpisuje się czarna szafa

Eleganckie, ciemne meble świetnie odnajdują się w niejednej aranżacji. Najczęściej wybierane są do:

  • stylu glamour – gdzie pięknie prezentują się obok dodatków w kolorze butelkowej zieleni i złota,
  • stylu nowoczesnego – ich proste formy świetnie kontrastują tu np. z sosnowym drewnem,
  • nurtu loftowego, gdzie dodatkowo wyposaża się je w lustra, przeszklenia i metalowe, widoczne profile,
  • minimalizmu, w którym ogranicza się liczbę dodatków i ozdobników, stawiając na proste i funkcjonalne formy.

Oczywiście czarne szafy da się też wpasować w inne nurty – jak chociażby klasyczny czy kolonialny. Więcej inspiracji znajdziesz tutaj: https://www.komandor.pl/zastosowanie-szaf/czarne-szafy

W jaki sposób dbać o taki mebel?

Nowoczesne meble wykonane są z materiałów łatwych do utrzymania w należytym stanie i czystości. Płyty meblowe najlepiej jest czyścić przeznaczonymi do tego preparatami. Inne materiały, z jakich wykonuje się fronty, są często antystatyczne.
Oznacza to, że z trudem osadza się na nich kurz. Warto jednak pamiętać, iż ogólnie na czarnych szafach ślady przykurzeń są bardziej widoczne. Z tego względu mogą one wymagać częstszego przetarcia.

Wspomniane wyżej środki do czyszczenia mebli często mają składniki ograniczające przyleganie kurzu do powierzchni. W przypadku frontów wykonanych na połysk dobrze jest zwracać uwagę, aby nie zostawiać na nich odcisków palców. Ślady te będą bowiem bardziej widoczne niż na innych kolorach mebli.
Pomocne okażą się wygodne uchwyty do otwierania mebla.

Szafa w kolorze czarnym jest specyficznym meblem – dla ludzi z charakterem. Polecamy ją wszystkim osobom pragnącym odmiany od klasycznych aranżacji. A gdzie je kupować? Komandor (https://www.komandor.pl/), polska firma z wieloletnią tradycją, produkuje czarne meble na wymiar – do każdego pomieszczenia. Czy zatem zdecydujesz się na taki mebel?

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *