Code Of Me – poznaj tajemnice swojego organizmu

Code Of Me – poznaj tajemnice swojego organizmu

Testy DNA mogą podpowiedzieć, w jaki sposób zadbać o odpowiednią dietę, a także czy mamy predyspozycje do zachorowania na raka. Badanie genów warunkujących metabolizm wskaże także, czy możemy uchronić się przed miażdżycą, cukrzycą, zawałem serca czy otyłością.

W tym artykule:

Badanie DNA

W jaki sposób przeprowadzić takie badania DNA? Czy trzeba w tym celu udać się do specjalistycznej kliniki? Z odpowiedzią na te pytania przychodzi Code of Me. To firma, które posiada niezbędne kompetencje – wiedzę, dostęp do innowacyjnych technologii, zaplecze techniczne – i co najważniejsze, oferuje możliwość pobrania próbki do badań DNA w domu. Próbki następnie, za pośrednictwem firmy Code of Me, odsyłane są do laboratorium Affymetrix w Stanach Zjednoczonych – światowego lidera w zakresie technologii mikromacierzy.

Zestaw Code of Me służy do samodzielnego pobrania próbki materiału genetycznego niezbędnego do wykonania testu. W skład tego zestawu wchodzi: probówka i lejek, nakrętka probówki, fiolka z płynem stabilizującym. Badania można wykonać pod kątem nutrigenetyki (osoby, które chcą poznać genetyczne ryzyko oraz zapobiegać rozwojowi przewlekłych chorób zależnych od genotypu i sposobu odżywiania), farmakogenetyki (osoby, które chcą wiedzieć, jak na ich organizm wpływają wykorzystywane w terapii substancje lekowe), nowotworów (genetyczne ryzyko zachorowania na nowotwory jelita, skóry i piersi), odchudzania (genetyczne uwarunkowania metabolizmu), krwi (dla osób, w których rodzinach występują cukrzyce, anemie, otyłość).

Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych i wykonaj badania genetyczne!

Metoda SNP

Badanie jest bardzo proste do samodzielnego wykonania. Polega na pobraniu materiału (w tym przypadku śliny), odpowiednim zabezpieczeniu próbki i odesłaniu do analizy. Próbki odsyłane są do laboratorium Affymetrix w Stanach Zjednoczonych – światowego lidera w zakresie technologii mikromacierzy.

Code of me wykorzystuje metodę SNP, czyli genotypowania polimorfizmów punktowych oraz CNV – wariantów liczby kopii. Metody te są sprawdzone pod kątem dokładności i powtarzalności uzyskiwanych wyników. Analiza danych do raportu trwa ok. 2-3 miesiące. Czas oczekiwania obejmuje dostawę próbki do laboratorium, przetwarzanie jej, odebranie wyników badań i opracowanie w formie przystępnego raportu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Zdrowy Styl życia: czy się opłaca?
Leki Generyczne: czy warto im ufać?
Błędy Podczas Opalania: czego nie robić?
Obgryzanie Paznokci: przyczyny, leczenie
Najlepsza Dieta Pudełkowa: warto z niej skorzystać
Poronienie: jaką wykonać diagnostykę?