Co zrobić, gdy kończą się środki antykoncepcyjne, a do lekarza nie ma terminów?

Co zrobić, gdy kończą się środki antykoncepcyjne, a do lekarza nie ma terminów?

Aby antykoncepcja hormonalna była w pełni skuteczna, musi być przyjmowana regularnie i według zaleceń lekarza. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy opakowanie się kończy, a wolne terminy u lekarza są bardzo odległe. Co wtedy zrobić?

Antykoncepcja online – kto ją dostanie?

To, czy antykoncepcja online jest dla nas dostępna, zależy głównie od tego, czy chcemy jedynie przedłużyć leki, czy zamierzamy ją rozpocząć. Jeżeli korzystamy z antykoncepcji hormonalnej już od jakiegoś czasu, to mamy preparat, który nasz lekarz prowadzący dobrał pod kątem naszych potrzeb i po wcześniejszym wykonaniu badań.

Decydując się na teleporadę nawet w innej przychodni, nie będziemy mieć większych problemów w tym, by dostać receptę na kolejne opakowanie. Tak samo poprzez teleporadę możemy starać się o przepisanie recepty na antykoncepcję awaryjną.

Inaczej wygląda to w przypadku, kiedy stosowanie antykoncepcji dopiero chcemy rozpocząć. Wtedy niestety musimy się liczyć z odmową. Wszystkie leki zawierające hormony należy dopasować do pacjenta. Stąd zaleca się wcześniejsze wykonanie szczegółowych badań.

Na jakie leki możemy dostać receptę?

Niezależnie od tego, w jakiej formie antykoncepcję hormonalną stosujemy, możemy ją przedłużyć na teleporadzie. Lekarz może przedłużyć każdy lek, jaki jest w Polsce dostępny. Oznacza to, że możemy dostać receptę na tabletki jednoskładnikowe i dwuskładnikowe, plastry antykoncepcyjne, czy krążek dopochwowy. Jak już było wyżej, możemy także dostać receptę na antykoncepcję awaryjną, czyli tzw. tabletkę „dzień po”.

Jak dostać receptę na antykoncepcję poprzez teleporadę?

Dobra wiadomość jest taka, że leki może przedłużyć nie tylko lekarz prowadzący, ale także inny specjalista. Jeśli nie potrafimy skontaktować się z naszym lekarzem lub termin wizyty jest odległy, równie dobrze możemy znaleźć inną przychodnię, w której teleporady odbywają się bardzo sprawnie. Wystarczy, że wypełnimy formularz zgłoszeniowy i opłacimy wizytę.

Formularz ten jest odpowiednikiem wywiadu i musimy w nim zaznaczyć, że chcemy przedłużyć antykoncepcję hormonalną. Następnie opłacamy wizytę według cennika danej instytucji i czekamy na kontakt telefoniczny lub internetowy. Jednorazowo możemy przedłużyć leki na trzy kolejne miesiące.

Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania?

Recepta online to szereg zalet, przy czym najczęściej podkreśla się szybkość. Nie ulega wątpliwości, że jest to ogromna oszczędność czasu i jeśli potrzebujemy recepty natychmiast, nie ma szybszego sposobu. Poza tym nie musimy się denerwować, że zabraknie leków. W sezonie jesienno-zimowym warto też zwrócić uwagę na mniejszy kontakt z bakteriami i wirusami, których w poczekalni nie brakuje.

Więcej informacji znajdziesz na https://onlinerecepta.pl/product/antykoncepcja-hormonalna/

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE