Co zamiast obrusu? Nowoczesne dekoracje stołu

Co zamiast obrusu? Nowoczesne dekoracje stołu

Niektórzy nie wyobrażają sobie stołu bez obrusu. To tradycyjna forma jego dekoracji, jednak w obecnych czasach nie jest już obowiązkowa. Biorąc pod uwagę, że obrus wizualnie obciąża stół i bywa niewygodny, możemy pokusić się o alternatywy.

Dekoracja stołu bez obrusu

Zrezygnować z obrusu możemy praktycznie zawsze. To, czy położymy go na stole jest więc wyłącznie kwestią naszych gustów lub przyzwyczajeń. Jeśli w ogóle nie lubimy obrusów, nie oznacza to, że blat stołu nieustannie ma być pusty. Wyjście z sytuacji znajdzie się nawet na święta.

Bieżnik na święta i uroczyste okazje

Bieżniki są minimalistyczne i lekkie oraz dostępne w różnych stylach i wzorach. Kojarzą się głównie ze świętami, ale mogą leżeć na naszych stołach przez cały rok, niezależnie od okoliczności. Bieżnik może być jeden, położony na środku stołu wzdłuż lub wszerz (pierwsza wersja jest bardziej popularna). Na stole można ułożyć także dwa bieżniki i więcej, w równych odstępach, łącząc w ten sposób nakrycia osób siedzących naprzeciwko siebie. Bieżniki są zdecydowanie mniej problemowe niż obrusy, a przy tym sprytnie dzielą przestrzeń na stole.

Podkładki – czy wystarczą?

Moda na podkładki na dobre wkroczyła do naszych domów. To bowiem rozwiązanie idealnie pasujące do niezobowiązujących, rodzinnych posiłków. Nie skompromitujemy się jednak, jeśli użyjemy ich również podczas obiadu organizowanego dla gości czy w czasie świąt. Podkładki to tanie i praktyczne dekoracje, które można stosować także razem z bieżnikiem.

Odkryj swój stół!

Jeśli jesteśmy posiadaczami pięknego, stylowego stołu, to z pewnością nie warto ukrywać go pod obrusem. Na dobrą sprawę zbędne są nawet podkładki, gdyż taki stół sam w sobie jest ozdobą. Dotyczy to zwłaszcza stołów ciężkich, rustykalnych, ale też nowoczesnych i bardziej nietypowych, którym przykrywające je tkaniny mogłyby tylko zaszkodzić. Zarówno mały lub duży stół możemy udekorować również wazonem z kwiatami, rzędem świec pośrodku czy okazjonalnymi stroikami.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *