Co o raku piszą specjaliści? Przegląd najciekawszych publikacji

Co o raku piszą specjaliści? Przegląd najciekawszych publikacji

Eksperci podpowiadają, jak radzić sobie z rakiem i jak się przed nim bronić.

„Czy można wygrać z rakiem? 9 kluczowych zasad wspierania walki z nowotworem”, Kelly Turner

Dr Kelly Turner postanowiła zbadać przypadki spontanicznych remisji nowotworu u chorych, którym nie pomogła medycyna konwencjonalna. Na podstawie rozmów z wieloma lekarzami oraz osobami, które mimo złych rokowań niespodziewanie pokonały chorobę, Autorka stworzyła zbiór uniwersalnych zasad, które wspomagają profilaktykę i leczenie raka. Książka okazała się bestsellerem!

„Vademecum uzdrawiania z raka”, Danuta Rolińska

Kilkanaście lat temu Danuta Rolińska dowiedziała się, że choruje na raka piersi. Autorka podjęła leczenie i pokonała chorobę. Od tamtego czasu udziela wsparcia tym wszystkim, którzy usłyszeli podobną diagnozę. Nie jest lekarzem, a osobą, która przetrwała wszelkie trudności związane z walką o powrót do pełni sił. Dlatego, mimo braku wykształcenia medycznego, z pewnością można nazwać ją ekspertem. W swoim vademecum przekonuje, że nowotwór to efekt niewłaściwych wyborów i złych przyzwyczajeń, które odbijają się negatywnie na stanie naszego zdrowia – jest wołaniem o zmianę trybu życia. Autorka podpowiada Czytelnikom, jak powinni myśleć o swojej chorobie, aby im również udało się ją zwalczyć. Doradza poza tym w kwestiach doboru odpowiedniej diety i zmiany nawyków.

„Chroń się przed rakiem. Profilaktyka i leczenie”, Michael J. González, Jorge R. Miranda – Massari, Andrew W. Saul

Autorzy poradnika podpowiadają, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór i jak postępować, gdy ten podstępny nieprzyjaciel już nas zaatakuje. Ich sposób na przezwyciężenie raka to medycyna ortomolekularna – polegająca na właściwym żywieniu i kuracji megadawkami substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały, kwasy i antyutleniacze. Terapia zaproponowana w książce opiera się na badaniach dwukrotnego noblisty Linusa Paulinga i jego współpracownika Ewana Camerona. Stanowi ona zarówno narzędzie profilaktyczne dla osób zdrowych, jak i efektowne uzupełnienie kuracji konwencjonalnej w przypadku chorych na nowotwór. Więcej o tej i innych publikacjach z dziedziny nowotworów przeczytasz tutaj: http://livro.pl/ksiazki/zdrowie-rodzina-zwiazki/zdrowie/zycie-z-choroba-uzaleznienia.html

„Dieta podczas chemioterapii. 5 kroków do wzmocnienia zdrowia podczas leczenia raka”, Mike Herbert, Joseph Dispenza

Prowadzenie odpowiedniej diety jest niezbędnym i niesamowicie silnym orężem w walce z nowotworem. Mike Herbert i Joseph Dispenza tłumaczą, dlaczego odżywianie to tak istotny element terapii. Proponują dietę, która ma wzmocnić organizm, przyspieszyć regenerację i wpływać pozytywnie na stan psychiczny chorego.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE