Co musi mieć każda wędzarnia ogrodowa?

Co musi mieć każda wędzarnia ogrodowa?

Jeśli zależy nam na wędzonce wysokiej jakości to jej cena potrafi czasem przyprawić o niemały zawrót głowy. Na szczęście, dzięki swojej wędzarni, możemy przyrządzić wyśmienite wędliny, mięso, ryby czy sery. Domowe jedzenie jest znacznie zdrowsze od sklepowego i na dodatek przygotowane zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami.

Wędzarnia ogrodowa – jak rozpoznać sprzęt wysokiej jakości?

Zakup dobrej wędliny z całą pewnością nie jest obecnie łatwy. Większość mięs, dostępnych na sklepowych półkach, nafaszerowanych jest chemią: sztucznymi konserwantami, barwnikami, wzmacniaczami smaku i wypełniaczami. Nie brzmi to apetycznie. Z tego względu warto pamiętać, że wędlinę można przygotować samodzielnie. Wystarczy zainwestować w wędzarnię ogrodową. Za jej pomocą można przyrządzić wyśmienite mięsa, ryby i sery. Do wyboru mamy dwie opcje – zdecydować się na zakup gotowej wędzarni lub zamontować ją samodzielnie, jeżeli możemy pochwalić się umiejętnościami majsterkowicza.

Wędzarnia ogrodowa

Wędzarnie ogrodowe (sprawdź ofertę sklepu GrillPal https://grillpal.pl/kategoria-produktu/wedzarnie/) muszą posiadać kilka istotnych elementów wpływających na ich funkcjonalność. Kluczowe jest oczywiście palenisko do przygotowania żywności. Dalej mamy komorę wędzarniczą, gdzie wiesza się żywność przeznaczoną do wędzenia. W zależności od potrzeb można wybrać modele z mniejszą komorą (mającą przykładowo 60 cm) lub większą (do 110 cm).

Do odprowadzania dymu z paleniska do komory wędzarniczej służy kanał dymowy. Co ważne, powinien być wykonany z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. W wędzarni nie może zabraknąć również komina, który zapewni sprawne spalanie i odprowadza nadmiaru dymu. Przy wyborze wędzarni zwróć uwagę, aby komin znajdował się jak najdalej od paleniska, co zagwarantuje lepszy ciąg. W wędzarni ogrodowej potrzebny jest także szyber kontrolujący dym oraz termometr, dzięki któremu łatwiej jest regulować temperaturę wędzenia.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE