Chlorella i jej niezwykłe właściwości w pigułce

Chlorella i jej niezwykłe właściwości w pigułce

Większość osób spożywa żywność wysoko przetworzoną w fast fodach lub przyrządza posiłki z gotowych półproduktów. Niestety podczas procesów obróbki produkty pozbawiane są witamin i innych składników odżywczych, które trzeba uzupełniać suplementami.

Chlorella – alga o wyjątkowym składzie

Decydując się na suplementację diety, warto wybrać preparaty, które rzeczywiście swoim składem zapewniają dostarczenie organizmowi potrzebnych składników i będą pozytywnie wpływać na jego funkcjonowanie. Jednym z takich suplementów jest chlorella.

chlorella_.jpg

Algi od dawna stosowane są w kuchni państw nadmorskich, zwłaszcza kuchni azjatyckiej, są pożywieniem łatwym do pozyskania, o dużych walorach smakowych i zdrowotnych. Wśród ponad 100 gatunków alg jadalnych wyróżnia się chlorella. Swoją nazwę zapewnia chlorofilowi, którego zawartość jest największa ze wszystkich roślin, jemu też zawdzięcza swoją wyjątkowo głęboką zieleń. Jest także bogatym źródłem witamin z grupy B, witamin A, C oraz wapnia, żelaza, magnezu, fosforu i cynku. Duża zawartość białka sprawia, że jest idealnym suplementem dla osób intensywnie uprawiających sport i chcących zbudować masę mięśniową.

1.jpg

Fot. Dokładna tabela składu chlorelli na Sklep.kenayag.com.pl

Właściwości zdrowotne wyjątkowej algi

Chlorella wzmacnia odporność organizmu, działa przeciwzapalnie, zwalczając bakterie, wirusy i wolne rodniki. Ma niezwykłe właściwości detoksykacyjne. Po spożyciu alga w ciągu 20 godzin czterokrotnie zwiększa swoją objętość, równocześnie wchłaniając z organizmu wszelkie toksyny, zwłaszcza niebezpieczne metale ciężkie (kadm, rtęć, ołów, cynk, selen, molibden). Potem są one wydalane drogą naturalną. Równocześnie pod wpływem zawartego w chlorelli chlorofilu szybciej ustępują stany zapalne wywołane zatruciem metalami ciężkimi. Chlorella zalecana jest dla kobiet w ciąży (zapobiega anemii), łagodzi stany zapalne trzustki, przewodu pokarmowego, przyśpiesza gojenie ran, wpływa regenerująco na wątrobę. Zażycie chlorelli 2 godziny przed imprezą uchroni przed kacem. Chlorellę w proszku oraz w kapsułkach kupisz m.in na Sklep.Kenayag.com.pl.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE