Buty trekkingowe – jak wybrać zdrowe buty?

Buty trekkingowe – jak wybrać zdrowe buty?

Uwielbiasz długie wędrówki górskimi, skalistymi szlakami? A może energii dodają Ci dzikie wyprawy w nieznane? Nieważne, gdzie, podstawą udanego wyjazdu zawsze są wygodne buty trekkingowe!

W tym artykule:

Nasze rady

Jak kupić takie buty, aby mieć stuprocentową satysfakcję? Poniżej kilka rad.

  • Chcesz uniknąć otarć, bólów w śródstopiu czy odcisków? Dostosuj buty do przemierzanego terenu! W Alpy czy na lodowce wybierz profesjonalne obuwie wysokogórskie, posiadające solidną, grubą podeszwę, w którą można wpiąć raki. W górach o skalistym podłożu sprawdzą się buty za kostkę, zaś w równe tereny zabierz lekkie obuwie poniżej kostki.
  • Na sezon zimowy lepiej wybrać buty wykonane ze sztucznych materiałów z wykorzystaniem technologii Gore-Tex. Skóra pod wpływem ujemnych temperatur może pękać i przemiękać. Od wiosny do jesieni skórzane obuwie sprawdzi się doskonale, zapewniając należyty komfort i ochronę. Buty z wykorzystaniem technologii Gore-Tex znajdziesz w sekcji butów górskich w E-Horyzont.
  • Koniecznie przymierzaj buty przed zakupem! Może okazać się, że buty trekkingowe w Twoim aktualnym rozmiarze będą niewygodne. Pamiętaj, że stopy mogą puchnąć podczas pieszych wędrówek.
  • Pielęgnacja obuwia jest ważna! Dzięki środkom pielęgnującym czy impregnującym możesz cieszyć się użytkowaniem jednego modelu nawet przez kilka lat.
  • Zainwestuj w specjalne skarpety przeznaczone do butów trekkingowych. Zapobiegają one otarciom, przegrzaniu czy przykremu zapachowi, a dodatkowo chronią Twoje stopy.

Podsumowanie

Pamiętaj, że bez dobrych butów daleko nie zajdziesz. Źle dobrane buty mogą uniemożliwić Ci dalszą wędrówkę. Za mały rozmiar buta może spowodować wrastanie paznokcia i przetarcia. Buty są Twoim najważniejszym ekwipunkiem na górskim szlaku, bez kurtki sobie poradzisz, bez rękawiczek sobie poradzisz, ale bez butów nie dasz rady. Pamiętaj o tym.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę  T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE