3 urządzenia kuchenne, które ułatwią Ci codzienne przygotowywanie posiłków

3 urządzenia kuchenne, które ułatwią Ci codzienne przygotowywanie posiłków

Jak w codziennym biegu znaleźć jeszcze czas na przygotowanie pełnowartościowych posiłków dla siebie i rodziny? Podpowiadamy, jak sobie to ułatwić dzięki użyciu małego AGD – blendera kielichowego, tostera i czajnika elektrycznego. Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto mieć w kuchni toster,
  • jak użyć blendera kielichowego do przygotowania szybkiego śniadania,
  • czy czajnik służy wyłącznie do gotowania wody na herbatę.

Chociaż toster, blender kielichowy i czajnik elektryczny sprawiają dość niepozorne wrażenie, drzemie w nich potężna moc! Dowiedz się, w jaki sposób te sprzęty małego AGD mogą skutecznie ułatwić Ci codzienne przygotowywanie posiłków.

Tostery – dlaczego dobrze je mieć?

Jesteś absolutnym mistrzem włączania kolejnych drzemek i pośpiesznego wybiegania z domu o poranku? A może prawdziwym amatorem celebrowania rodzinnych kolacji? Niezależnie od Twojego charakteru i preferencji toster będzie urządzeniem, które doskonale sprawdzi się w Twojej kuchni. Rano pozwoli przygotować ekspresowe śniadanie, które zjesz w biegu, a wieczorem podpieczesz w nim chleb na grzanki do zupy czy sałatki. Dzięki tosterowi błyskawicznie rozmrozisz także kromki, które przechowujesz w zamrażarce na czarną godzinę. Doskonale sprawdzi się również, jeśli zechcesz odświeżyć pieczywo, które leży w Twoim chlebaku już od kilku dni – szybkie podgrzanie w tosterze dobrze zrobi nie tylko chlebowi, ale też np. gofrom czy chlebkom pita.

Mikser do koktajli – Twój sposób na szybkie śniadanie

Różnego rodzaju kolorowe koktajle i smoothies są śniadaniowym hitem ostatnich lat. Bardzo słusznie: to świetny sposób na szybkie i zdrowe śniadanie, tym bardziej że – jak wiadomo – wciąż zbyt często pomijamy poranne posiłki. Jeśli jednak same zblendowane owoce i warzywa to dla Ciebie stanowczo za mało, dodaj do swojego porannego miksu także namoczone wcześniej płatki owsiane, mleko sojowe, owsiane czy orkiszowe, a także masło orzechowe czy migdałowe. W blenderze kielichowym możesz także ekspresowo przygotować ciasto na poranne naleśniki, pankejki czy racuchy. Zmiksujesz w nim także masę na omlet z serem lub warzywami – takie śniadanie z pewnością dostarczy Ci dużej dawki energii na cały dzień.

Czajnik elektryczny – urządzenie do zadań specjalnych

Wszyscy wiemy, do czego służy czajnik elektryczny. To przecież bardziej niż oczywiste! To właśnie czajnikom elektrycznym zawdzięczamy poranki ciepłe od parującej herbaty i leniwe popołudnia na kanapie z filiżanką kawy. Czy jednak czajnik elektryczny przydaje się w kuchni wyłącznie do przygotowywania aromatycznych napojów? Jasne, że nie!

Dzięki uprzedniemu zagotowaniu wody w czajniku dużo szybciej przygotujesz na obiad gorący makaron: doprowadzenie jej do wrzenia w garnku zajmie Ci znacznie więcej czasu. W podobny sposób możesz także przyspieszyć gotowanie warzyw czy ryby na parze – do garnka ze specjalną wkładką wlej zagotowany w czajniku wrzątek. Możesz skorzystać z czajnika także przy przygotowywaniu posiłków dla najmłodszych – w gorącej wodzie z łatwością podgrzejesz butelkę z mlekiem, a także słoiczek z zupką.

Podsumowanie

Blender kielichowy, czajnik elektryczny oraz toster – to trzy urządzenia, dzięki którym możesz znacznie ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków. Dzięki nim przyspieszysz gotowanie wielu potraw, będziesz się cieszyć aromatyczną herbatą wraz z bliskimi, a może nawet zaczniesz nieco bardziej regularnie jadać śniadania.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *