Biała kosmetyka – w salonie czy w domu?

Biała kosmetyka – w salonie czy w domu?

Kosmetyki i zabiegi kosmetyczne mają różne zadania. Jednym z nich jest zakrywanie mankamentów skóry, kamuflowanie tego, co niedoskonałe. Kosmetyka biała zakłada, że w poprawianiu wyglądu powinniśmy jednak zacząć od podstaw i sprawić, być skóra była piękna bez makijażu czy botoksu.

Kosmetyka biała, czyli jaka?

Biała kosmetyka jest przeciwieństwem poprawiania wyglądu za pomocą igły i innych inwazyjnych zabiegów. Stosując ją zakładamy, że chcemy wpłynąć na piękno swojego ciała, ale odrzucamy wszelkiego rodzaju ryzykowne czy powodujące radykalną zmianę kroki. Nie ma tu mowy o chirurgii plastycznej, wstrzykiwaniu botoksu lub wypełnianiu warg.

Biała kosmetyka to także kontrast dla kosmetyki kolorowej, sztucznego, mało naturalnego makijażu i sztucznych dodatków, które mają odciągać uwagę od niedoskonałości, przerysowywać i wynaturzać piękno. Biała kosmetyka bywa określana także jako biologiczna, biozgodna lub zachowawcza.

Wszystkie zabiegi białej kosmetyki opierają się na działaniach, które nie ingerują w ustrój człowieka, a jedynie poprawiają i stymulują naturalne procesy zachodzące w skórze czy w tkance podskórnej.
Pobudzają one skórę do naturalnej odbudowy i regeneracji, napędzają syntezę kolagenu i elastyny, przeciwdziałają namnażaniu się wolnych rodników, zwalczają trądzik i wypryski, regulują sebum, zwiększają aktywność komórkową skóry i poprawiają jej elastyczność, chronią przed zanieczyszczeniami środowiska zewnętrznego.

Z białej kosmetyki możemy korzystać w salonach i gabinetach kosmetycznych, ale niektóre zabiegi są dostępne także w domowych warunkach. Większość z nas, wykonując peeling skóry twarzy czy masaż antycellulitowy, oddaje się właśnie w ręce białej kosmetyki. Jakie jeszcze zabiegi da się zakwalifikować do tej formy pielęgnacji?

Będą to wszystkie czynności poprawiające wygląd skóry i ciała, mające naturalnie wpłynąć na jego ujędrnienie, oczyszczenie, regenerację czy nawilżenie. Do ich areału zaliczymy więc masaże, kompresy i okłady, a nawet kąpiele o walorach pielęgnacyjnych.

Do narzędzi białej kosmetyki należą zaś stosowane na co dzień kosmetyki, takie jak kremy, masła roślinne, żele, sera, olejki, wyciągi roślinne, nawilżające kwasy, skoncentrowane źródła witamin, kosmetyki ochronne, emulsje, naturalne olejki eteryczne. Szczególnie często stosowane w białej kosmetyce są algi, kolagen, błota, kwas hialuronowy, ampułki z witaminami i skoncentrowanymi substancjami bioaktywnymi.

Biała kosmetyka a spektakularne efekty

Wszystkie wymienione wyżej zabiegi mają na celu poprawić wygląd i kondycję skóry na tyle, na ile to możliwe. Pozwalają ją ujędrnić, rozjaśnić, nawilżyć i uelastycznić, a to najczęściej wystarczy, aby wyglądała promiennie i młodziej. Biała kosmetyka daje także możliwości całkowitego wyeliminowania lub przynajmniej złagodzenia wielu problemów skórnych, które wpływają na wygląd niekorzystnie.

Odpowiedni dobór produktów pozwala usunąć trądzik i zaskórniki, rozjaśnić plamy i przebarwienia, zmniejszyć widoczność naczynek, pozbyć się łupieżu, spłycić zmarszczki i spowolnić tempo starzenia się skóry. Niektóre zaburzenia funkcji skóry i problemy wymagają metodycznego podejścia i trwałej współpracy z kosmetologiem – to również wchodzi w ramy kosmetyki białej.

Aby biała kosmetyka dawała jak najlepsze rezultaty, wybrane formy pielęgnacji musimy przeprowadzać regularnie i systematycznie. Zabiegi z użyciem igły czy strzykawki, dają wręcz natychmiastowe rezultaty. Kosmetyka inwazyjna ma pod tym względem przewagę – nie musimy długo czekać na zauważalne na wskroś efekty. Kosmetyka biała nie przynosi ich od razu.

Niektóre dostrzeżemy dopiero po tygodniach i miesiącach cierpliwych powtórzeń. Będą to jednak efekty długoterminowe i osiągnięte wyłącznie bezpiecznymi narzędziami. Biała kosmetyka daje o wiele więcej satysfakcji z podejmowanych starań i wyrabia korzystne dla zdrowia oraz wyglądu nawyki. Jest ponadto bardziej dostępna i nie wymaga wielkich nakładów finansowych.

Dla kogo biała kosmetyka?

Zabiegi kosmetyki białej mogą cieszyć się uznaniem każdej kobiety. Są jednak szczególnie dopasowane do potrzeb i gustów tych, które nie lubią radykalnych zmian, cenią naturalne piękno i są go świadome oraz pragną podkreślić swoje atuty.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *