Balsam do brody – poznaj jego właściwości

Balsam do brody – poznaj jego właściwości

Balsam do brody, w przeciwieństwie do olejku do brody, nie jest zwykłym środkiem nawilżającym. Ma on nie tylko intensywne działanie zmiękczające, ale także chroni brodę przed uszkodzeniami. Skład tych balsamów może być bardzo różny, ale większość z nich zawiera wosk pszczeli jako bazę. Ten naturalny wosk będzie chronił zarost i sprawi, że będzie on bardziej miękki.

Co to jest balsam do brody?

Balsam do brody to rodzaj olejku do brody, ale zdecydowanie bardziej skuteczny. Został stworzony specjalnie z myślą o brodzie i wąsach. Zawiera wosk pszczeli, który chroni włoski przed przesuszeniem i sprawia, że są bardziej miękkie. Wosk ma również właściwości lecznicze i zapobiega rozdwajaniu się końcówek.
Podstawowa różnica między olejkiem do brody a balsamem do brody polega na ich konsystencji; balsam do brody jest znacznie gęstszy niż olejek ze względu na dużą zawartość wosku pszczelego.

Właściwości balsamu do brody

Dzięki balsamowi do brody możesz uzyskać bardzo miękką i lśniący zarost. Produkt odżywi i nawilży Twoją brodę, dzięki czemu stanie się ona mocniejsza i zdrowsza. Balsam do brody może zawierać wiele składników, które są korzystne dla Twojej brody, takich jak:

  • olej z pestek winogron – ten składnik ma właściwości przeciwutleniające, które są przydatne w eliminowaniu wolnych rodników z organizmu;
  • olej ze słodkich migdałów – olej ze słodkich migdałów zawiera witaminy A, D i E; witaminy te pomagają zapobiegać uszkodzeniom skóry.

Jak prawidłowo go stosować?

Najlepszym sposobem stosowania balsamu do brody jest rozcieranie go w palcach, aż do uzyskania konsystencji przypominającej maść, a następnie ręczne nakładanie na całą długość zarostu. Po nałożeniu zaleca się odczekać chwilę z dotykaniem twarzy, aż do całkowitego wyschnięcia produktu.
Przed pierwszym użyciem balsamu do brody należy przeprowadzić próbę alergiczną, podobnie jak w przypadku każdego innego kosmetyku. Wystarczy nałożyć odrobinę produktu w mało widoczne miejsce, np. za uchem i poczekać parę godzin, by przekonać się, czy kosmetyk nas nie uczula.

Jak można sobie wyobrazić, balsam do brody służy przede wszystkim do pielęgnacji brody i skóry pod nią. Właściwości tego balsamu zostały opracowane tak, aby zmiękczać skórę twarzy, a jednocześnie utrzymywać włoski na swoim miejscu – w końcu jeśli masz brodę, prawdopodobnie nie chcesz, aby wiatr szarpał nią za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *