Aromoterapia, czyli pachnący sposób na chandrę

Aromoterapia, czyli pachnący sposób na chandrę

W jakim celu możemy wykorzystać olejki zapachowe i jak jeszcze na co dzień otoczyć się przyjemnymi woniami?

Leczenie zapachem

Terapia zapachami jest rodzajem terapii naturalnej, w ramach której wykorzystuje się naturalne olejki eteryczne do leczenia różnorodnych schorzeń. Samych olejków jest bardzo dużo – wymieńmy chociażby olejek miętowy, bazyliowy, geraniowy, lawendowy, cytrynowy, eukaliptusowy, goździkowy czy rumiankowy. Poszczególne z nich wykorzystuje się do zwalczania dolegliwości dróg oddechowych, bólów mięśniowych, chorób skóry, biegunek, depresji, reumatyzmu czy zapaleniu pęcherza moczowego czy migreny. Najczęściej olejki stosuje się do inhalacji, ale mogą być też wykorzystywane w inny sposób, np. podczas masażu lub kąpieli. Olejki zapachowe sprawdzą się także jako odświeżacze powietrza – po zmieszaniu z wodą i umieszczeniu w kominku aromaterapeutycznym, pod wpływem podgrzewacza będą stopniowo odparowywały i napełniały powietrze naturalnym zapachem.

Codzienne dawka aromaterapii

Nie od dziś wiadomo, że zapachy oddziałują nie tylko na nasze zdrowie, ale i nastrój. Odpowiednio dobrany zapach perfum uczyni nas w oczach innych osób bardziej profesjonalnymi i godnymi zaufania, a aromatyzowane powietrze w sklepie może skłonić nas do zrobienia w nim zakupów. Poza tym, na co dzień przyjemna woń unosząca się powietrzu bez trudu poprawi nam humor – w tym celu wcale nie musimy sięgać po specjalne, lecznicze ekstrakty. Na rynku znajdziemy wiele produktów zapachowych, które skutecznie tchną w domowe powietrze świeżość.

W pierwszej kolejności możemy zdecydować się na odświeżacze powierza, które stopniowo będą uwalniały do otoczenia przyjemny aromat. Jeśli preferujemy rozwiązania bardziej dekoracyjne, zastąpmy je świecami zapachowymi – nawet w postaci małych tealight’ów, które rozświetlą przy okazji eleganckie świeczniki.

Specyficzną, nieco orientalną atmosferę, wniosą do wnętrza także kadzidełka – możemy umieścić je np. w doniczkach z kwiatami, by ich zwęglone końcówki mogły bezpiecznie opadać do ziemi wypełniające pojemniki.

Jeśli nie mamy akurat żadnego z wymienionych produktów, czasem wystarczający efekt da delikatne skropienie się ulubionymi perfumami albo mgiełką zapachową – ich działający na podświadomość aromat pozwoli przywołać miłe wspomnienia, szybko wprawiając nas w lepszy nastrój. Przy okazji poczujemy się pewniej i bardziej atrakcyjnie.

Zapachy możemy także schować, np. w szafach i szufladach, które po otwarciu uwolnią przyjemny, delikatny aromat. W tym celu sprawdzą się specjalne aromatyczne saszetki wypełnione suszonymi ziołami. Warto także rozważyć zakup aromatycznej wody przeznaczonej do prasowania ubrań, która umili czas poświęcany na doprowadzanie do porządku świeżo wypranych, wygniecionych bluzek, koszul cz pościeli.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Polskie Filmy: wybieramy 10 najelpszych!
Najlepsza Odżywka Do Rzęs: jak wybrać dobrą?
Soft Lifting: zabieg modelowania twarzy
Korekta Powieki Górnej: pozbądź się opadającej powieki
Zdrowe Nawyki: poznaj triki, dzieki którym poprawisz jakość swojego życia
Mięśnie Kegla: jak je ćwiczyć?