Agresja u dziecka? Przyjrzyj się jego diecie

Agresja u dziecka? Przyjrzyj się jego diecie

Zauważyłeś ostatnio, że Twoje dziecko nie może się skupić, często jest w złym humorze i zaczyna na innych reagować agresywnie? Zastanawiasz się nad wizytą u psychologa? Być może będzie ona konieczna, ale możliwe też, że rozwiązanie problemu jest bliżej niż myślisz – po prostu przyjrzyj się temu, co na co dzień pije Twoje dziecko. Dlaczego?

Maluchy na wspomaganiu

Naukowcy z trzech uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych postanowili zbadać 3 tysiące amerykańskich milusińskich w wieku 5 lat wraz z ich mamami, pod kątem napojów, które maluchy popijały w ciągu dnia. Z analizy danych wyszło, że im więcej kolorowych i słodkich napojów spożywały dzieci, tym większy miały kłopot z koncentracją i były bardziej agresywne. Zachowywały się też zupełnie inaczej od rówieśników, w których diecie nie dało się uświadczyć gazowanych napojów. Najbardziej zaczepni i kłótliwi byli natomiast mali konsumenci, którzy codziennie pili nawet ok. 4 – 5 słodkich napojów. Niektóre z badanych dzieci cierpiały też na niewyjaśnione wcześniej zaburzenia snu.

Słodkie i kolorowe, ale czy zdrowe?

Co takiego mają w sobie napoje gazowane i dlaczego działają tak na dzieci? Lekarze tłumaczą, że organizmy młodych ludzi są szczególnie wrażliwe na wszelkie toksyny, dlatego nietrudno o to, aby zawarte w gazowanych napojach chemikalia odbijały się na ich zdrowiu i zachowaniu. I choć, po przeprowadzonym badaniu, naukowcy nie byli w stanie podać jednoznacznej przyczyny zmiany zachowania u dzieci, przypuszczają oni, że winne są tu głównie dodawane do napojów konserwanty, barwniki i kofeina, a ograniczenie popijania słodkich napojów mogłoby znacząco wpłynąć na zmianę zachowania dzieci.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE