Afrodyzjaki, czyli jak skutecznie podnieść libido

Afrodyzjaki, czyli jak skutecznie podnieść libido

Wśród produktów, które często spotykanie są w kuchni, znajdują się liczne składniki, które oddziałują pozytywnie nie tylko na zdrowie, ale znakomicie wpływają na libido zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W poniższym artykule przedstawionych zostanie 5 najciekawszych afrodyzjaków.

Pachnący kardamon

Kardamon jest przyprawą stosowaną od wielu lat. Często podaje się, iż jest najstarszym znanym afrodyzjakiem. Jest uznawany za luksusową przyprawę, a oprócz walorów kulinarnych ma niezwykłe działanie w zwiększaniu popędu seksualnego. Dzięki nietuzinkowemu smakowi i zapachowi pobudza zmysły oraz podnosi libido. Hinduski zwyczaj nakazuje, aby kardamon wcierać w ciało przed zmysłowym wieczorem. Jeśli jednak nie jesteśmy na tyle odważni, warto skusić się na aromaterapię z wykorzystaniem specjalnych kominków bądź przygotować herbatę z nasion kardamonu. Przyprawa ta jest często dodawana także do męskich perfum, pobudzając zmysł zapachu wszystkich kobiet.

Wykwintne owoce morza

Owoce morza samym już kształtem pobudzają zmysły. Oprócz tego zawierają fosfor, który wpływa na podtrzymanie pożądania, dzięki czemu zwiększa aktywność płciową. Owoce morza są również źródłem cynku i selenu, które warunkują prawidłowy rozwój męskich organów płciowych. Podane w wykwintny i nietuzinkowy sposób są wyśmienitym rarytasem dla podniebienia i metodą na podniesienie libido.

Zmysłowe czerwone wino

Czerwone wino jest nieodłącznym kompanem wykwintnej i romantycznej kolacji. W rozsądnej ilości pozwala rozluźnić ciało, wprawia w dobry nastrój zwiększa pożądanie oraz ułatwia rozwój intymnej atmosfery. Ponadto wino, dzięki różnemu, często niezwykle egzotycznemu pochodzeniu, wpływa na tworzenie wyjątkowej atmosfery. Alkohol zawarty w winie powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu zwiększone są doznania erotyczne! Wyostrza się dotyk, smak i zapach. Pamiętajmy o tym, aby nie przesadzić z ilością wina, gdyż może przynieść odwrotny efekt do zamierzonego. Jedna lampka wina będzie idealna, by umilić wieczór.    

Eliksir z lubczyku

O lubczyku mówiła chyba każda babcia, kiedy opowiadała o tym, jak uwieść mężczyznę. Lubczyk od dawna stosowany był jako składnik wywarów, eliksirów, mających na celu usidlenie partnera. Swoje zastosowanie zawdzięcza przede wszystkim temu, iż przywraca siły witalne, dzięki czemu zwiększa libido. Lubczyk zawiera olejki eteryczne, które pobudzają zmysły oraz związki zwane kumarynami, które bezpośrednio odpowiadają za rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu ułatwiają osiągnięcie pobudzenia. Liście lubczyku często dodawane są m.in. do zup, sosów, ale najsilniej działają jego ziarna i korzeń.

Moc selera naciowego

Jego pozytywne działanie na pobudzanie apetytu nie tylko na jedzenie jest znane od czasów starożytnych. Warzywo to zawiera aminokwas – argininę – który poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych ułatwia zbliżenie i uprzyjemnia doznania. Ponadto mówi się, iż pozwala na niwelowanie kobiecej obojętności wobec sfery intymnej dzięki naturalnym męskim feromonom, takim jak androsteron oraz androsterol.  Przed wspólnym wieczorem warto przygotować specjalny koktajl, np. połączenie selera i kiwi.

Naturalne afrodyzjaki mogą być składnikami codziennej diety, dzięki czemu nigdy nie popadniemy w stany znudzenia i zobojętnienia seksualnego. Aby przemyśleć sensowne dodanie tych składników do diety celem uzyskania ich korzystnych wartości, warto zasięgnąć porady dietetyka, który dzięki takiemu narzędziu, jak Kcalmar Pro dostępnego pod adresem https://kcalmar.com/dietetyk/ może przygotować idealnie zbilansowany jadłospis pod kątem osoby zainteresowanej. Dzięki uwzględnieniu osobistych preferencji z przeprowadzonej ankiety, może umieścić w diecie takie afrodyzjaki, jakie pacjent lubi najbardziej. Dodatkowo sami zainteresowani mogą odbierać swój jadłospis wraz z kompletną listą zakupów zawierającą afrodyzjaki zarówno w panelu w przeglądarce na stronie Kcalmar.com. jak i na swoim smartfonie, dzięki czemu zawsze mają swój jadłospis pod ręką, co zdecydowanie ułatwia planowanie romantycznych wieczorów ze smakowitymi afrodyzjakami.

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE