Aeropress do kawy – jak działa, gdzie kupić i jak używać?

Aeropress do kawy – jak działa, gdzie kupić i jak używać?

Aeropress to sprzęt do parzenia kawy. Charakteryzuje się małym rozmiarem i łatwą obsługą. Chcesz dowiedzieć się więcej o Aeropressie? Przeczytaj artykuł!

Aeropress – jak działa?

Aeropress działa jak strzykawka. Jest wyposażony w specjalny tłok, w którym umieszcza się kawę, a następnie zalewa się ją gorącą wodą. W kolejnym kroku należy dokładnie zakręcić urządzenie sitkiem zawierającym papierowy filtr. Aby uzyskać pyszną kawę, wystarczy przecisnąć napar do filiżanki.
W Aeropressie można zaparzyć kawę na dwa sposoby: klasyczny i odwrócony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polegają te metody, kontynuuj czytanie.

Aeropress – jak używać?

Najpopularniejszą metodą parzenia kawy w Aeropressie jest klasyczny sposób. Polega ona na zakręceniu specjalnego sitka z filtrem na tłoku, przelaniu go gorącą cieczą i postawieniu na filiżance lub kubku, w którym chcemy umieścić napar. Po wykonaniu tych czynności należy wsypać do cylindra kawę i wlać niewielką ilość gorącej wody (ok. 50 ml). Następnie trzeba odczekać ok. 30 sekund.
Po upływie tego czasu należy dolać ok. 200 ml cieczy i pozostawić urządzenie na 1-2 minuty. Następny krok polega na założeniu tłoku i powolnym przeciskaniu kawy do podstawionego naczynia. Gdy usłyszysz syk typowy dla Aeropressów, zakończ przeciskanie. W tym momencie w filiżance znajduje czysty napar.

Druga metoda parzenia kawy w Aeropressie to metoda odwrócona, nazywana również Invert. Polega na włożeniu tłoczka do cylindra i wsypaniu kawy. Kolejne kroki są identyczne jak w przypadku metody klasycznej – zalanie tłoka wodą, odczekanie, dolanie 200 ml cieczy i ponowne odczekanie.
Po tych czynnościach przychodzi czas na założenie sitka z przelanym wcześniej filtrem. W kolejnym kroku należy ustawić Aeropress na naczyniu, w którym chcemy umieścić napar. Następnie delikatnie i powoli przeciskamy kawę. Czynność tę kończymy w momencie usłyszenia charakterystycznego syku.

Kawa z Aeropressu – jaką wybrać?

Gdy już wiesz jak działa to urządzenie, zapewne jesteś ciekaw, jaką kawę wybrać do Aeropressu. Otóż najlepiej kupić kawę ziarnistą i zmielić ją tuż przed przygotowaniem. Dzięki temu otrzymasz intensywny napar o bogatym bukiecie smakowym.

W Aeropressie doskonale sprawdzą się kawy speciality, które możesz zakupić w sklepie online Świeżo Palona https://swiezopalona.pl/. Osoby początkujące, dopiero rozpoczynające przygodę z kofeiną, mogą wybrać nieco delikatniejsze produkty z ciekawą kompozycją smakową. Świetną propozycją jest kawa Brazil Sitio Sao Lucas Natural Filter zawierająca nuty wanilii, truskawki i orzechów. Jej niezwykły smak i aromat rozpieści Twoje podniebienie.

Aeropress - jak działa

Gdzie kupić Aeropress?

Profesjonalne Aeropressy znajdziesz w sklepie Świeżo Palona. W ofercie dostępne są urządzenia najlepszych, zaufanych marek, które doceniają miłośnicy kawy z całego świata. Szczególną popularnością cieszą się zaparzacze AeroPress Go. Te wyjątkowe urządzenia wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, niereagującego z wodą i żywnością. Ich niewielki rozmiar sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno w domu czy biurze, jak i na wyjazdach. Zawierają w zestawie filtry, lejek, mieszadełko, łyżkę, zakrętkę, uszczelkę, kubek, pojemnik na filtry i oczywiście Aeropress.

Opinie o tym sprzęcie są bardzo pozytywne. Klienci są zachwyceni ich jakością i trwałością. Doceniają je również za wytrzymałość. Zaparzacze do kawy Aeropress Go są łatwe w obsłudze i doskonale sprawdzają się wśród osób, dopiero rozpoczynających przygodę z parzeniem kawy w tego typu urządzeniach.
Chcesz kupić Aeropress Go dla siebie? Wejdź na stronę swiezopalona.pl, złóż zamówienie, a już niedługo będziesz mógł cieszyć się wyśmienitą kawą prosto z aeropressu.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *