7 sposobów na poprawę nawyków żywieniowych

7 sposobów na poprawę nawyków żywieniowych

Przedstawiamy 7 sposobów na poprawę nawyków żywieniowych, dzięki którym osiągniesz sukces!

1. Większa ilość płynów

To prosta zmiana, którą możesz wdrożyć właściwie od zaraz. Najlepszym wyborem będzie woda, przy czym zwróć uwagę na to, aby nie pić za dużo płynów. Spożywanie 4-5 litrów dziennie to stanowczo za dużo – sprawi, że wypłuczesz z organizmu cenne minerały. Staraj się pić 2 litry wody dziennie, ale monitoruj także ilość wypitej herbaty i innych napojów. Unikaj jednak picia napojów słodzonych.

2. Regularność

Dobre nawyki żywieniowe można łatwo wypracować, jedząc regularnie. Początkowo nie muszą to być nawet same zdrowe dania. Ważne jednak, aby spożywać posiłki o regularnej porze. Brak tej regularności źle wpływa na nasz metabolizm, a dłuższy okres bez jedzenia może wywoływać drażliwość.

3. Mniej, ale częściej

Dietetycy i lekarze radzą, aby spożywać niewielkie ilości jedzenia. Żołądek człowieka ma mniej więcej taką pojemność, jakiej wielkości jest twoja pięść. Staraj się więc nie jeść większej ilości, ale za to jedz częściej. Najlepiej co 3-4 godziny. Dzięki temu unikniesz uczucia głodu i jednocześnie nie przejesz się.

4. Śniadania

Udowodniono naukowo, że porządne śniadanie ma wiele zalet. Nie tylko czujemy się lepiej, ale nasz metabolizm jest podkręcony, apetyt zmniejszony, a chęć na wszelkie przekąski po prostu mniejsza. Nie wychodź więc z domu bez śniadania bogatego w zdrowe tłuszcze, błonnik i białko. Pamiętaj jednak, aby nie jeść horrendalnych ilości. Dzięki temu nie będziesz czuć się ciężko w trakcie dnia.

5. Dieta pudełkowa

Wielu ludzi zauważa zmianę nawyków żywieniowych po skorzystaniu z oferty cateringu dietetycznego. Nic w tym dziwnego. Jedna z najpopularniejszych firm, SuviBox, tłumaczy ten fenomen, twierdząc, że dobrze przygotowana dieta pudełkowa ułatwia klientom zmianę nawyków. Jest niejako dowodem na to, że można jeść i zdrowo, i smacznie.

6. Więcej warzyw

Warzywa są cennym źródłem witamin, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo mają niewiele kalorii i wzbogacają każde danie swoim smakiem. Nawet jeśli nie zależy ci specjalnie na jakimś celu, postaraj się spożywać możliwie największą ilość warzyw. Z czasem stanie się to twoim nawykiem.

7. Ciesz się jedzeniem

Jedzenie kojarzy ci się z chwilą przyjemności, która znika tuż po opróżnieniu talerza? Wbrew pozorom podobną przyjemność może sprawiać… przygotowanie jedzenia. Ciesz się eksperymentowaniem z nowymi smakami i daj sobie chwilę wytchnienia od stresu. W końcu wszystko robisz szybko, więc gotować możesz wolno. Wycisz się. Potraktuj to jak hobby, a zdrowe nawyki żywieniowe wyrobią się niejako same!

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Śniadanie: czego unikać?
Posiłek Przed Treningiem: jeść czy nie jeść?
Przedawkowanie Kawy: czy można z nią przesadzić?
Czosnek: właściwości