5 sposobów na dobry początek dnia

5 sposobów na dobry początek dnia

Jeżeli zaczynasz każdy dzień od negatywnego nastawienia, każdy z nich będzie trudny już od samego początku.
Poznaj 5 prostych trików i nawyków, które mogą zmienić poranek w bardziej pozytywny.

Obudź się za wcześnie

Kiedy padasz zmęczony do łóżka i nastawiasz budzik na rano, myślisz tylko o tym, że każda dodatkowa minuta snu będzie zbawieniem. Pomyśl jednak o tym, co dałby Ci dodatkowy kwadrans czy pół godziny – czas na dobudzenie się w łóżku, na wykonanie paru ćwiczeń, na przygotowanie się do wyjścia bez latania po domu w pośpiechu. Choć może nie docenisz tego w chwili, w której budzik wyrwie Cię ze środka snu o dzikiej plaży i niekończących się wakacjach, Twój organizm podziękuje Ci później za danie mu tych dodatkowych minut na przygotowanie się do kolejnego dnia.

Napij się wody

Miej zawsze na stoliku nocnym szklankę wody. Pij ją zaraz po przebudzeniu, by nawodnić organizm i pobudzić metabolizm.

Rozruszaj się

Aby poprawić krążenie i uniknąć napięć i skurczy mięśni, rozpocznij dzień od krótkiego treningu. Parę ćwiczeń rozciągających nie tylko sprawi, że łatwiej będzie włączyć się w nurt codziennych obowiązków, ale na dłuższą metę poprawi Twoją kondycję i ułatwi ewentualne rozpoczęcie bardziej zaangażowanych treningów.

Zjedz pożywne śniadanie

Zapamiętaj złotą zasadę: śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To ono daje Ci siłę na start kolejnego dnia i ma olbrzymie znaczenie, jeśli zależy Ci na dobrej kondycji i sylwetce. Wybieraj produkty lekkie, które dostarczą Ci wszystkich niezbędnych składników i nie obciążą żołądka na sam początek dnia. Przeczytaj więcej o pomysłach na śniadanie tutaj: 6 pomysłów na zdrowe i pożywne śniadania.

Nie zapominaj o prysznicu

Nie tylko ze względów higienicznych, ale i po to, by poprawić krążenie i zrelaksować się przed pójściem do pracy czy na zajęcia. Puszczaj na przemian ciepłą i zimną wodę i wybieraj żele pod prysznic, które przyjemnie pachną i nawilżą Twoją skórę.I oczywiście nigdy nie zapominaj o pozytywnym nastawieniu! 🙂

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE