5 popularnych zabiegów fizykoterapeutycznych

5 popularnych zabiegów fizykoterapeutycznych

Jedna z dziedzin fizjoterapii jest fizykoterapia, która polega na oddziaływaniu na organizm za pomocą różnych bodźców fizycznych pochodzących z natury lub wytworzonymi przez człowieka. Takie terapie osiągają wspaniałe rezultaty. Dowiedz się o nich więcej.

Ultradźwięki

Proces gojenia się po urazie, niezależnie od dotkniętej tkanki, obejmuje szereg skomplikowanych kroków. Wibracje mechaniczne generowane przez maszynę ultradźwiękową mogą przyspieszyć leczenie. Zabieg jest bezbolesny.

Fizjoterapeuta nałoży zimny żel na dotknięty obszar. Pomaga w przenoszeniu fal dźwiękowych przez skórę. Jeśli w dowolnym momencie poczujesz dyskomfort, poinformuj o tym specjalistę.

W ten sposób najczęściej leczy się urazy tkanek miękkich, takie jak zapalenie ścięgien, nieostry obrzęk stawów i skurcz mięśni. Zwykle zabieg trwa 3-5 minut. Jeśli celem jest rozpad tkanki bliznowatej, czas leczenia może znacznie się wydłużyć. Podczas zabiegu głowica sondy ultradźwiękowej jest w ciągłym ruchu.

Elektroterapia

Elektryczne urządzenie stymulujące zawiera elektrody. Przymocowuje się je do skóry w problematycznym obszarze. Po aktywacji energia elektryczna powoduje skurcz mięśni. Imituje naturalny ruch ciała podczas aktywności. Może zapobiegać zanikowi mięśni.

Elektroterapia stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami, takimi jak ultradźwięki pomaga w leczeniu:

  • rwy kulszowej,
  • fibromialgii,
  • artretyzmu,
  • zapaleniu torebki stawowej,
  • bólu i obrzęku pooperacyjnego,
  • komplikacji związanych z cukrzycą,
  • łokcia tenisisty,
  • zespołu cieśni nadgarstka.

Laseroterapia

Oznacza wzmocnienie światła przez stymulowaną emisję promieniowania. Polega na zastosowaniu światła laserowego o niskiej intensywności. Laseroterapia łagodzi ból i przyspiesza regenerację tkanek. Przywraca również prawidłowe funkcjonowanie komórek.

Terapia niskiego poziomu polega na wykorzystaniu spektrum podczerwieni, która przenika przez skórę i stymuluje komórki w mięśniach, ścięgnach lub więzadłach. Przyspiesza gojenie. W naszym sklepie znajdziesz profesjonalne aparaty do fizykoterapii

Głowica lub sonda zabiegowa jest zwykle nakładana bezpośrednio na leczoną tkankę. Fizjoterapeuta kontroluje ilość energii.

Kinesiologytaping

Polega na zastosowaniu cienkiej, elastycznej taśmy leczniczej. Może pomóc przy różnych urazach i stanach zapalnych. Zarówno pod względem grubości, jak i elastyczności przypomina ludzką skórę. Dzięki temu nie ogranicza ruchu.

Łagodzi ból poprzez różne mechanizmy. Zmniejsza nacisk na receptory bólu bezpośrednio pod skórą. Poprawia stymulację sensoryczną niektórych włókien mięśniowych. Zmniejsza obrzęk limfatyczny. Pomaga szybciej wrócić do sportu, zabawy i pracy.

Terapia polem magnetycznym

Wykorzystuje magnesy do leczenia. Ludzie ciało i ziemia wytwarzają pole elektryczne i magnetyczne. Taka terapia stosowana jest m.in. do leczenia bólu stóp, pleców lub stawów.

To nieinwazyjny, relaksujący zabieg, który przywraca naturalne wibracje organizmu poprzez zastosowanie odpowiedniej częstotliwości na dotknięty obszar. Dostarczając naprzemiennie fale o niskiej częstotliwości w impulsach, można leczyć osteoporozę, stany zapalne i fibromialgię.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE