5 aplikacji, które pomogą ci się odstresować

5 aplikacji, które pomogą ci się odstresować

Nie potrafimy skupić się na tym, co jest tu i teraz i cieszyć się chwilą. Technologia jest jednym z winowajców takiego stanu rzeczy, ale można obrócić jej innowacje w coś, co pomoże się zrelaksować i odstresować.

Sprawdź 5 aplikacji, przygotowanych przez ekspertów z Matchbanker!

1. INTU medytacja

To aplikacja na Androida, która zawiera medytacje w formie siedmiodniowych kursów, pomagających się wyciszyć i złapać kontakt ze sobą. Prowadzący ma doświadczenie w coachingu i medytacji, a do tego ma przyjemny tembr głosu, więc bez wątpienia pomoże ci się zrelaksować. Sesje medytacyjne trwają od 10 do 20 minut i każdego dnia pojawia się nowy trening. Co więcej, na koniec każdej sesji pojawia się porada, jak odnaleźć w sobie spokój na co dzień.

2. Stop. Breath &Think

To aplikacja stworzona przez organizację, która inspiruje do rozwijania życzliwości oraz empatii w ludziach. Założyciele organizacji wierzą, że problemy powstają wewnątrz nas, dlatego też medytacja oraz rozwój osobisty są kluczowe w osiągnięciu balansu psychicznego i szczęścia w życiu. To podstawa do stworzenia dobrze funkcjonującego społeczeństwa. Stop. Breath & Think wyjaśnia, na czym polega medytacja i jak ją wykonywać. Ciekawą opcją jest mechanizm, który dopasowuje ćwiczenia do twojego aktualnego stanu psychicznego. Wystarczy, że wypełnisz, krótki kwestionariusz, a aplikacja przeanalizuje twój nastrój i pokaże dopasowane do niego ćwiczenia. Co więcej, nauczysz się, jak oddech może pomóc ci nawiązać kontakt z samym sobą.  

Aplikacja dostępna na App Store oraz na Google Play.

3. Pauzzi

To aplikacja na Androida, którą bez problemu wykorzystasz nawet, jeśli masz wypełniony grafik. Dzięki pauzzi weźmiesz uzdrawiający oddech, czekając na wizytę u lekarza czy jadąc do pracy. Aplikacja zawiera kilkuminutowe ćwiczenia oddechu, stworzone na podstawie badań naukowych. Pozwoli ci się w skuteczny sposób zrelaksować i odstresować.

4. Headspace

Kolejna aplikacja do medytacji, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych, co ciekawe – również dla dzieci. Aplikacja nauczy cię technik medytacji, które pomogą ci zwolnić każdego dnia. Co więcej, aplikacja posiada możliwość włączenia notyfikacji, dostosowanych do twoich potrzeb. Możesz też śledzić swój progres. Aplikacja jest płatna, dostępna na system Android. 

5. Colorfy

W ostatnich latach kolorowanki podbijają świat dorosłych. Czemu więc nie mieć kolorowanki w swoim telefonie? To świetna metoda oderwania się od rzeczywistości, zainspirowania się i rozbudzenia kreatywności. Aplikacja posiada ponad tysiąc rodzajów kolorowanek i różne pędzle i efekty, więc na pewno szybko ci się nie znudzi. Co więcej, możesz kolorować nawet offline. Aplikacja posiada funkcję oglądania gotowych kolorowanek innych oraz możliwość dzielenia się swoimi dziełami z nimi. Dołącz do ponad 25-milionowej społeczności, która relaksuje się i inspiruje z Colorfy.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE